Trump: W sprawie Korei Północnej "na stole są wszystkie opcje"

dodane 29.08.2017 14:50

PAP |

Prezydent USA Donald Trump, w reakcji na najnowszą próbę rakietową Pjongjangu, oświadczył we wtorek, że w kwestii Korei Północnej "na stole są wszystkie opcje". Ten reżim okazał lekceważenie wobec wszystkich członków ONZ i standardów międzynarodowych - ocenił.

Trump: W sprawie Korei Północnej "na stole są wszystkie opcje"   PAP/EPA/SHAWN THEW Donald Trump

"Świat otrzymał od Korei Północnej wyraźne i głośne przesłanie: ten reżim okazał lekceważenie wobec swoich sąsiadów, wobec wszystkich członków ONZ i wobec minimalnych standardów akceptowalnego zachowania międzynarodowego" - ocenił Trump.

"Groźby i destabilizujące działania tylko poszerzają izolację północnokoreańskiego reżimu w regionie i na całym świecie. Na stole są wszystkie opcje" - oznajmił amerykański przywódca.

Korea Płn. wystrzeliła we wtorek ok. godz. 6 rano czasu miejscowego (godz. 23 w poniedziałek w Polsce) rakietę, która przeleciała nad drugą co do wielkości japońską wyspą - Hokkaido, po czym rozpadła się na trzy części i wpadła do Oceanu Spokojnego.

Po najnowszej próbie rakietowej Korei Płn. Trump rozmawiał przez telefon z premierem Japonii Shinzo Abe. Według Białego Domu, przywódcy zgodzili się, że Korea Płn. "stanowi poważne i rosnące bezpośrednie zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych, Japonii i Republiki Korei (czyli Korei Południowej - PAP) oraz wszystkich państw świata". "Prezydent Trump i premier Abe uzgodnili, że zwiększą presję na Koreę Północną i dołożą wszelkich starań, by przekonać do takiego działania społeczność międzynarodową" - głosi oświadczenie Białego Domu.

Jeszcze we wtorek na wniosek Japonii i USA odbędzie się pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w tej sprawie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOREA PŁN., PAP, PREZYDENT, USA, UZBROJENIE, WOJSKO

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Gość_rr 29.08.2017 19:05
Niezalogowany użytkownik Obłożony sankcjami Pjongjang nie ma na czym zarabiać, to próbuje na broni rakietowej. Klientom trzeba pokazać, że lata, no to strzelają. Groźby na prawo i lewo to marketing, jak w każdym biznesie. A główny eksporter broni wie, że trzeba ją testować, co zresztą czyni w wielu zakątkach świata... miejmy nadzieję, że nie zacznie testować na Pjongjangu...
Plusów: 1 mee... 29.08.2017 15:15
Niezalogowany użytkownik Podobne problemy USA miala z Japonia podczas wojny...Japonczycy nie podlegali zadnej presji ani zbrojnej ani dyplomatycznej i ze wzgledu na duze straty wojsk amerykanskich w walce z sojusznikami Niemiec, Amerykanie zdecydowali sie na uzycie atomu...oby bolszewik w Korei sie opanowal.

wszystkie komentarze >