Profanacja katedry w Bafii, której biskup zginął kilka miesięcy temu

dodane 30.08.2017 16:00

KAI |

W najbliższym czasie zostanie odprawiona pokutna i wynagradzająca Msza św.

Profanacja katedry w Bafii, której biskup zginął kilka miesięcy temu   visulogik / CC 2.0 Kamerun, drzwi jednego z kościołów

Od 28 sierpnia katedra św. Sebastiana w mieście Bafia w środkowym Kamerunie jest zamknięta, gdyż – zdaniem miejscowego Kościoła – sprofanowano ją. Wskazują na to ślady płynu podobnego do krwi na ołtarzu, a także stóp prowadzące do grobu miejscowego biskupa Jeana Maria Benoita Bali, którego uznano za zaginionego 31 maja, a 2 czerwca wyłowiono jego zwłoki z przepływającej przez to miasto rzeki Sanaga. Te i inne okoliczności wskazują jednoznacznie, uważają przedstawiciele Kościoła, na profanację świątyni.

Z doniesień prasowych, opartych na zeznaniach świadków, wynika, że do zdarzenia doszło z nocy z 27 na 28 bm., a dopuścili się tego nieustaleni jeszcze dotychczas sprawcy.

Płyn, którego ślady znaleziono na ołtarzu, przesłano do analizy w stolicy kraju – Jaunde. W oczekiwaniu na ponowne otwarcie katedry, władze diecezji postanowiły przenieść Msze św. do pobliskiego ośrodka im. Pawła VI. Na miejscu jest biskup diecezji Obala – Sosthène L. Bayemi Matjei, zastępując przebywającego na urlopie bp. Abrahama Kone – administratora apostolskiego Bafii po śmierci bp. Bali. W najbliższym czasie zostanie odprawiona pokutna i wynagradzająca Msza św. za profanację, poprzedzona modlitwami i obrzędem pokutnym.

Do tego najnowszego wydarzenia doszło w czasie, gdy Kościół w Kamerunie ciągle jeszcze opłakuje biskupa Balę, którego okoliczności śmierci nadal nie zostały wyjaśnione, mimo przeprowadzenia w czerwcu aż trzech jego ekshumacji. Hierarcha, który zaginął w niespełna 3 tygodnie po swych 55. urodzinach, pełnił posługę w tej diecezji od 3 maja 2003. Obecnie został pochowany w podziemiach katedry jako trzeci biskup tej jednostki kościelnej, istniejącej od 11 stycznia 1968. Zdaniem biskupów najbardziej prawdopodobną wersją jego śmierci było utopienie go, a być może wcześniej został on okrutnie pobity. To stanowisko Kościoła katolickiego przedstawił oficjalnie arcybiskup Jaunde – Jean Mbarga w kazaniu 16 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BAFIA, BISKUP, KAMERUN, KATEDRA, PROFANACJA, ŚMIERĆ

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 kwazar 30.08.2017 20:30
Niezalogowany użytkownik A co ze sprawcami śmierci biskupa?
"Po sierpniowym pogrzebie zamordowanego kameruńskiego biskupa, katolicki świat obiegły zatrważające słowa księdza prałata Josepha Akonga Essomby. Powiedział on, że wśród duchownych obecnych w świątyni znajdują się również księża odpowiedzialni za śmierć hierarchy. Pokazuje to, do czego zdolne jest kościelne homolobby. Problem ten nie dotyczy tylko odległego Kamerunu. Zło szerzone przez kościelnych zwolenników homoseksualizmu zatacza coraz szersze kręgi."

Za pch24.pl:
http://www.pch24.pl/homo-lobby-w-kosciele--czas-na-zdecydowane-dzialania,54074,i.html

wszystkie komentarze >