Para pokrzywdzonych w Rimini apeluje o uszanowanie prywatności

dodane 31.08.2017 06:20

PAP |

O uszanowanie prywatności i zaniechanie wszelkich prób nawiązania kontaktu zaapelowała para pokrzywdzonych w napadzie w Rimini. Według biura prasowego MSZ, które przekazało PAP apel, pokrzywdzeni nie wypowiadali się do tej pory dla żadnych mediów.

"W świetle publikacji powołujących się na domniemane wypowiedzi ofiar brutalnej napaści w Rimini ponownie przekazujemy apel pokrzywdzonych małżonków o uszanowanie ich prywatności" - podało biuro prasowe MSZ.

Jak podkreśliło, pokrzywdzeni obywatele RP dotychczas nie wypowiadali się dla żadnych mediów i nie planują takich wypowiedzi. Według biura cytowane w mediach takich jak włoski dziennik "La Repubblica" wypowiedzi są nieprawdziwe.

"Apelujemy ponadto o zaniechanie wszelkich prób nawiązania kontaktu z pokrzywdzonymi. W ostatnich dniach miały miejsce niedopuszczalne próby podszywania się przedstawicieli mediów pod członków rodziny lub lekarzy" - podał resort.

Dziennik "La Repubblica" opublikował w środę artykuł, w którym przytoczono słowa Polki, ofiary gwałtu. Gazeta wyjaśniła, że wypowiedzi te uzyskała od osoby, która odwiedziła ją w szpitalu. Z wypowiedzi tych wynika, że Polka domaga się sprawiedliwości a nie zemsty i wspomina też o instrumentalnym wykorzystaniu sprawy przez polityków.

26-letnia Polka i jej partner zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących według włoskich mediów najprawdopodobniej z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni. Włoska policja kontynuuje poszukiwania sprawców.

W siedzibie sądu w Rimini, na północy Włoch odbyło się w środę spotkanie włoskich śledczych z delegacją polskiej prokuratury, przybyłą w związku z dochodzeniem w sprawie napadu na turystów z Polski. Polskie śledztwo zostało wszczęte w niedzielę w kierunku art. 197 par. 3 i 4 Kodeksu karnego (gwałt ze szczególnym okrucieństwem) oraz art. 280 Kodeksu karnego (rozbój) - grozi za to od 5 do 15 lat więzienia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MSZ, PAP, PRAWO, PRZESTĘPCZOŚĆ, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 31.08.2017 14:53
Niezalogowany użytkownik Jak GN przestanie o tym pisać, to pisać będą tylko w La Repubblica i jej podobnych. Jak kogoś temat nie interesuje, to nie musi czytać.
Plusów: 4 Gość 31.08.2017 13:05
Niezalogowany użytkownik A jakie to ma znaczenie?
Plusów: 2 Gość 31.08.2017 13:04
Niezalogowany użytkownik A jakie to ma znaczenie z punktu prawnego?
Plusów: 6 Gość 31.08.2017 12:25
Niezalogowany użytkownik To może przestańcie o tym pisać? Albo zaapelujcie o modlitwę za tę parę ludzi bo napewno bardzo jej potrzebujà

wszystkie komentarze >