Egipt: Policja zabroniła chrześcijanom modlić się
Egipt Bakar_88 / CC 2.0

Egipt: Policja zabroniła chrześcijanom modlić się

Komentarzy: 3
RADIO WATYKAŃSKIE

publikacja 05.09.2017 07:20

Pod pretekstem braku oficjalnego „pozwolenia na modlitwę”  egipscy policjanci przeszkodzili chrześcijanom w odprawieniu Mszy w wiosce al-Furn w prowincji Minja.

Ok. 400 osób, w tym lokalny kapłan, zostało rozpędzonych przez siły bezpieczeństwa, gdy wierni nie rozeszli się po tym, jak zabroniono im wejść do domu, w którym zazwyczaj sprawowali Eucharystię. W tym egipskim regionie większością są muzułmanie, ale wyznawcy Chrystusa stanowią ponad 30 proc. mieszkańców.

To niejedyny przypadek prześladowań Koptów w prowincji Minja. Zazwyczaj nie ma też podstaw prawnych do podobnych działań, ale policja popiera miejscowych wyznawców islamu, nie licząc się z zasadami sprawiedliwości. Pisze o tym w liście otwartym tamtejszy biskup koptyjski Anba Macarius.

 

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.