107,6 FM

Małgorzata Mańka-Szulik: GZM... zniknie do końca roku

Dotychczasowy GZM, czyli Górnośląski Związek Metropolitalny przestanie istnieć do końca roku. Swoje zadania przekaże nowemu GZM, czyli Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – wyjaśnia w Radiu eM Małgorzata Mańka-Szulik.

Małgorzata Mańka-Szulik: GZM... zniknie do końca roku   Małgorzata Mańka-Szulik - przewodnicząca Górnośląskiego Związku Metropolitalnego Sylwester Strzałkowski /Radio eM

Prezydent Zabrza i jednocześnie przewodnicząca „starego” GZM podkreśliła, że czas teraz nie na szukanie różnic politycznych w nowo wybranym wczoraj zarządzie metropolii, ale na konkretną pracę. „Jestem przekonana, że nie ma napięć, jest praca do wykonania” – mówiła w „Rozmowie poranka”. Małgorzata Mańka-Szulik z zadowoleniem odnotowała obecność w najwyższych władzach GZM prezydenta Katowic, który – przypomniała – wykonał największą pracę przy tworzeniu metropolii.

„Postarajmy się myśleć nie o Śląsku i nie o Zagłębiu, a o metropolii śląsko-zagłębiowskiej” – dodała pytana o to, czy Kazimierz Karolczak i Marcin Krupa będą reprezentować interesy dwóch oddzielnych części związku metropolitalnego: Zagłębia i Śląska.

Jako ważne zadania dla GZM na najbliższą przyszłość Małgorzata Mańka-Szulik widzi sprawy: transportu publicznego i demografii – zatrzymania młodzieży, która na studia wyjeżdża poza granice województwa.

« 1 »
DO POBRANIA: |

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama