Nożownik w Marsylii zabił dwie osoby - wykrzykiwał "Allahu akbar"

dodane 01.10.2017 15:19

PAP |

Mężczyzna, który w niedzielę zabił nożem dwie osoby na głównym dworcu kolejowym w Marsylii i został potem zastrzelony przez siły bezpieczeństwa, wykrzykiwał "Allahu akbar" (po arabsku "Bóg jest wielki") - podała policja.

Wcześniej informowano o jednej ofierze śmiertelnej nożownika.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCJA, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, ZABÓJSTWO

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 he 02.10.2017 21:52
Niezalogowany użytkownik Nikt nie usprawiedliwia żadnego mordercy, który zabija będąc pod wpływem alkoholu, mimo, że działała z ograniczoną poczytalnością.
Można jednak porównać te dwie wspomniane postawy, co myślę lepiej pozwoli zrozumieć problem.

Muzułmanie dokonujący zamachów zabijają będąc trzeźwi - czyli, gdy są w pełni świadomi tego co robią. Wynika z tego, że chcą zabijać i mają ku temu wolę. Są przekonani, że tego chce od nich Bóg.
W naszej mentalności taka postawa cechuje socjopatów i dlatego nie rozumiemy ludzi, których nazywamy terrorystami islamskimi. Nie rozumiemy tego, jak zdrowy człowiek może dopuszczać się takiego bestialstwa.

Pijany kierowca po wytrzeźwieniu czuje wstręt do tego co zrobił, zwykle nie może darować sobie winy. Jego otoczenie (najbliżsi, społeczność w której żyje) również potępiają ten czyn.
Muzułmanin natomiast jest dumny z udanego ataku i wypełnienia woli Allaha. Jest tak silnie przekonany do tego, że zrobił coś dobrego, że nawet nie boi się umrzeć, bo wie, że pójdzie do raju. Ponadto środowisko muzułmańskie jest dumne z takiego człowieka. Czasem słychać, że niektórzy muzułmanie protestują przeciwko atakom terrorystycznym, ale czy można ufać tym deklaracjom (pozostawiam to do indywidualnej oceny)?
Plusów: 0 gosc 02.10.2017 15:28
Niezalogowany użytkownik Chcesz usprawiedliwić człowieka, który po wypiciu alkoholu siada za kierownicą samochodu wiezie swoje dziecko i zabija MATKĘ SZEŚCIORGA DZIECI ? Nie wiedział co czyni bo biedaczek był pijany ? To pogląd LEWACKI do KWADRATU ! Naprawdę nie potrzeba nam terrorystów pozabijamy się sami. Zajmijmy się problemami na własnym podwórku póki na to czas.
Poprawka: na 10000.
Lewacko-liberalna dywersja normalności (często na usługach takich oświecieli jak Soros, a może i ze zwykłej głupoty), dywersja zdrowej normalności, zdrowej bo opartej na prawdzie, szermuje takimi argumentami, że np. w wypadkach drogowaych ginie więcej ludzi niż w atakach islamskich terrorystów. I tak właśnie (jak na razie, bo przecież nie wszystkie dostępne środki zostały wyczerpane, np. jakaś "brudna bomba" atomowa), tak własnie jest! Tyle, że jest drobny drobiazg: w 9999, 99 na 1000 wypadków, premedytowanym zamiarem nie jest mord. Zamiarem sprawców nie jest też maksymalizacja liczby przypadkowych ofiar. I warto to mieć na uwadze, by nie poddawać się oszukańczej propagandzie. By nie dać robić z siebie przygłupa.

wszystkie komentarze >