Rzepecki: Prezes PiS, nie realizując programu partii, powinien być z niej wyrzucony

dodane 02.10.2017 08:51

PAP |

Jeżeli ja, realizując program PiS, jestem wyrzucany z partii, to prezes Jarosław Kaczyński - nie realizując programu PiS, również powinien być z niej wyrzucony - tak poseł Łukasz Rzepecki skomentował w poniedziałek informację, że został zawieszony w prawach członka PiS.

Rzepecki: Prezes PiS, nie realizując programu partii, powinien być z niej wyrzucony   Krystian Maj/FORUM Łukasz Rzepecki

W niedzielę rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że poseł Łukasz Rzepecki został zawieszony w prawach członka PiS, co - jak wskazywała - jest pierwszym krokiem do wydalenia go z partii. W piątek prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Rzepeckiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Mazurek powiedziała, że ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego.

Pytany o tę kwestię w poniedziałek w Radiu Zet, Rzepecki oświadczył, że jest "zszokowany zaistniałą sytuacją" i nie wie, jakie są podstawy merytoryczne do wyrzucenia go z partii. Dodał, że o kwestii zawieszenia w prawach członka partii dowiedział się z mediów.

"Ja realizuję program PiS, w związku z tym będę chciał spotkać się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie partii na Nowogrodzkiej" - oświadczył Rzepecki. "Będę chciał zapytać prezesa Jarosława Kaczyńskiego, dlaczego zostaję wyrzucany z PiS, realizując program PiS" - zaznaczył. Jak dodał, ma nadzieję, że zostanie w poniedziałek przyjęty na rozmowę z prezesem partii.

"Jeżeli ja, realizując program PiS, jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że pan prezes Jarosław Kaczyński, nie realizując programu PiS również powinien być wyrzucony" - zaznaczył Rzepecki.

Poseł poinformował też, że w poniedziałek o godz. 11. zorganizuje konferencję prasową przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej.

Mazurek, tłumacząc decyzję ws. Rzepeckiego, powiedziała w piątek, że poseł wystąpił "przeciwko jednemu z kolegów z klubu PiS i stąd taki, a nie inny wniosek".

W środę komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opowiedziała się za przyjęciem wniosku posła PO Marcina Kierwińskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Kierwiński złożył prywatny akt oskarżenia, w którym zarzuca posłowi Tarczyńskiemu, że ten pomawia go o niezgodne z prawem lobbowanie na rzecz Airbus Helicopters. Rzepecki zapowiedział wówczas, że zagłosuje za uchyleniem immunitetu posłowi Tarczyńskiemu. Podkreślił, że "sprawa jest poważna" i dlatego też powinno zostać niezwłocznie wyjaśnione, czy poseł PO lobbował na rzecz Airbusa.

O Rzepeckim było głośno w lipcu, gdy podczas sejmowej debaty wyraził swój sprzeciw wobec projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych (tzw. ustawy paliwowej), autorstwa posłów PiS. "Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali państwo podpisy pod tą ustawą" - powiedział. Poseł nie wziął także udziału w głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym; ustawa ta została później zawetowana (razem z ustawą o KRS) przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Odpowiadając na zarzut polityków PiS, że jest nielojalny wobec partii, Rzepecki podkreślił, że jest lojalny przede wszystkim wobec wyborców i programu PiS. "W programie PiS mamy jasno zapisane, że będziemy przeciwko podnoszeniu podatków, dlatego głoso

"Także głosowałem, żeby uchylić immunitet formalny posłowi Tarczyńskiemu, ale tu nie chodzi o pana posła Tarczyńskiego, tu chodzi ogólnie o klasę polityczną, o nas, parlamentarzystów. Uważam, że nie powinniśmy bronić kolesi, tylko powinniśmy być równi wobec prawa" - dodał poseł. Wskazywał, że w dokumentach programowych PiS jest zapisane, że partia jest przeciw immunitetom formalnym.

Poseł Rzepecki został w piątek odwołany, w głosowaniu w Sejmie, z sejmowej komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PIS, RZEPECKI

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Fryderyk 03.10.2017 10:14
Zauważam, że to co się dzisiaj dzieje w polskiej polityce to zmiana pokoleń, którą tak trafnie opisał laureat Nagrody Nobla :"Come mothers and fathers throughout the land
And don’t criticize what you can’t understand
Your sons and your daughters are beyond your command
Your old road is rapidly agin’
Please get out of the new one if you can’t lend your hand
For the times they are a-changin’".
Plusów: 1 Fryderyk 03.10.2017 10:02
Dlaczego katolicki (?) gościu przezywasz tego młodzieńca impertynentem?
Plusów: 11 Czystka 02.10.2017 11:14
Niezalogowany użytkownik Każdy, kto się nie zgadza z PiS-em będzie deprecjonowany i niestety nie chodzi tylko o przynależność partyjną (to akurat najmniejszy problem) ale o codzienność. Jesteś nieprawomyślny nie zrobisz kariery, stracisz pracę, bądź też dotknie to kogoś z twoich bliskich itd.
Plusów: 12 MarianNowak 02.10.2017 10:18
Zarzuty Rzepeckiego wobec Kaczyńskiego są zasadne, jeśli się zważy, iż dokumentach programowych PiS jest jasno zapisane, że PiS jest przeciw immunitetom formalnym ale należy też zauważyć, że Rzepecki jest też przeciw immunitetom formalnym dla parlamentarzystów, jeśli nie mają one związku z prowadzeniem działalności poselskiej.

wszystkie komentarze >