Trzy oazowiczki i "Ta Jedyna"

dodane 02.10.2017 15:34

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Dzień skupienia dla kobiet w kościele św. Pawła na bielskim Osiedlu Polskich Skrzydeł, rozpoczął cykl spotkań pań, które chcą się rozwijać osobowościowo i duchowo w świetle Biblii.

Trzy oazowiczki i "Ta Jedyna"   Urszula Rogólska /Foto Gość Od lewej: Sylwia Smolorz, Jadwiga Wiatrowska i Natalia Baltaza - inicjatorki projektu "Ta Jedyna"

Panie z całej diecezji wzięły udział w pierwszym dniu skupienia dla kobiet, przygotowanym 30 września w Bielsku-Białej przez trzy oazowiczki: Jadwigę Wiatrowską, Natalię Baltazę i Sylwię Smolorz. Przed laty połączył je Ruch Światło-Życie. Odkrywając powołanie kobiety w Kościele, w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej stworzyły projekt "Ta Jedyna", skierowany do kobiet różnych stanów, które chcą spotkać się z Bogiem, ale także z samymi sobą. Projekt obejmuje warsztaty rozwoju duchowego dla pań i pięć dni skupienia.

- Projekt zrodził się podczas… spotkań Klubu Mamy, który zaproponowałam mamom małych dzieci - mówi Jadwiga. - Co tydzień mamy, wraz ze swoimi dziećmi, wciąż spotykają się tu, w salce parafii św. Pawła Apostoła we środy od 10.00. Nasze dzieci dorastały i okazało się, że im więcej mamy tych dzieci i im są starsze, tym coraz bardziej kobiety potrzebują pobyć same ze sobą. Tam mogłyśmy coś robić dla siebie z dziećmi. Ale widziałam, że jest też potrzeba robienia czegoś - właśnie - dla siebie. Bo jeśli ja się spotkam ze sobą, jeśli dam sobie szansę na poukładanie w głowie wszystkiego z Panem Jezusem, wtedy mam silę do podejmowania dalszych zadań jako kobieta, żona, mama… Stąd projekt "Ta Jedyna" jest taką swoistą kontynuacją Klubu Mamy. Mam nadzieję, że okaże się potrzebny.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Panie na bielskim dniu skupienia dla nich
Do Jadwigi dołączyły Sylwia Smolorz i Natalia Baltaza, z pomysłem warsztatów rozwoju osobistego dla kobiet. - Propozycja Jadzi bardzo mnie zainspirowała - mówi Natalia. - Pomyślałam, że rozwój osobisty powinien iść w parze z rozwojem duchowym. Kobieta jest stworzona do życia w pełni przecież! Doszłyśmy do wniosku, że zorganizujemy warsztaty rozwoju osobistego dla pań - rozpoczniemy je 10 października. ale kolejną myślą było zaproszenie jak największego grona pań najpierw na dzień skupienia.

- Zaplanowałyśmy pięć dni skupienia - pierwszy odbył się 30 września, kolejny odbędzie się 9 grudnia. Przez każdy będzie nas prowadzić inna święta. Kościół ma ogromne bogactwo kobiet, które pokazują nam jak iść do nieba, będąc w różnych sytuacjach życiowych - bo wśród uczestniczek mamy, żony, kobiety samotne i siostry zakonne - uzupełnia Jadwiga.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Spotkanie kobiet odbyło się w salce parafii św. Pawła na Osiedlu Polskich Skrzydeł
Jedną z uczestniczek dnia skupienia była Aneta Klim z parafii św. Pawła. - O spotkaniu dowiedziałam się w czasie spotkań Klubu Mamy. Dziś dzieci zostały z tatą w domu, a ja mam czas dla siebie - uśmiecha się Aneta. - Widzę, że Pan Bóg lubi zaskakiwać, dlatego chciałam tu przyjść. Wiele dobrego dzieje się wtedy, kiedy ludzie tworzą wspólnotę - wtedy Pan Bóg działa przez innych. Ufam, że tutaj też tak będzie się działo...

Pierwszy dzień skupienia panie przeżywały ze św. Teresą Wielką z Avila. Ich przewodniczkami były siostry Karmelitanki od Ducha Świętego z Żarek Letniska. - Misja sióstr współgra z naszymi założeniami - łączą duchowość i prowadzenie kobiet w rozmowach indywidualnych - dodaje Jadwiga.

Podczas spotkania siostry mówiły o chrześcijańskiej wizji człowieka i budowaniu relacji duszy z Bogiem, w oparciu o pisma św. Teresy. - Pierwszym i podstawowym powołaniem człowieka jest relacja zjednoczenia z Bogiem, przyjaźni z Bogiem. Dusza i Pan - dusza i Oblubieniec - dla św. Teresy to jest istotą życia... - mówiły siostry.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Siostry Karmelitanki od Ducha Świętego spotkały się z kobietami w Bielsku-Białej
Na temat konferencji uczestniczki rozmawiały ze sobą także w grupach, a następnie z Jezusem podczas Adoracji. Zwieńczeniem dnia była Msza św. sprawowana przez ks. proboszcza Marcina Aleksego.

Kolejnym, najbliższym wydarzeniem projektu "Ta Jedyna", będą warsztaty rozwoju osobistego "Stworzona do życia w pełni", połączone ze spotkaniami o kobietach biblijnych, które będą się odbywać co dwa tygodnie - pierwsze 10 października od 19.00 do 21.00 (kolejne - 24 października. 7 i 21 listopada oraz 5 grudnia). Poprowadzą je Natalia Baltaza i ks. Jakub Studziński. Szczegóły na facebookowym profilu projektu, a zapisy u organizatorek: zgłoszenia.jedyna@gmail.com, tel. 694 994 696 (koszt całości - 100 zł)

Następny dzień skupienia - 9 grudnia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELSKO-BIAŁA, BIELSKO-BIAŁA OSIEDLE POLSKICH SKRZYDEŁ, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, DZIEŃ SKUPIENIA DLA KOBIET, KOBIETY, PROJEKT, TA JEDYNA

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 PTaraski 03.10.2017 08:40
"... chcą spotkać się z Bogiem, ale także z samą sobą ... " Idąc dalej, pewnie chcą czcić Boga i same siebie. I to jest właśnie istota tej nowej religii, która powstała na SW2, człowiek czczący samego siebie, obok Boga, a tak naprawdę zamiast Boga. JP2 wyraził to bardzo dosadnie w jednej z encyklik: Bóg stał się człowiekiem, żeby objawić człowiekowi jego samego - czyli człowiek jest rzekomo istotą objawienia, a nie Bóg i prawda o nim. W religii katolickiej jednak, to Bóg i tylko Bóg jest przedmiotem kultu, a nie człowiek.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.