Weekendowy chór uwielbienia już śpiewa!

dodane 06.10.2017 23:17

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Od kilkulatków, przez młodzież młodszą i starszą, po dorosłych i seniorów - w domu kultury w Bielsku-Białej-Lipniku rozpoczęły się 3. Warsztaty Uwielbienia z udziałem chórzystów amatorów, finalizujące 16. Tydzień z Ewangelią.

Weekendowy chór uwielbienia już śpiewa!   Urszula Rogólska /Foto Gość Zuzanna Pradela (w środku) z córkami: Dianą i Sarą

Kiedy warsztatowy band zaczął z zaangażowaniem wydobywać dźwięki z instrumentów, a Zuzanna Pradela, Diana Pradella i Sara Nestorowicz, instruktorki zajęć, wyśpiewały: Niepojęty, niezmierzony, gwiazdy stworzyłeś na niebie i każdą z nich znasz, wspaniałym Bogiem Tyś jest! Wszechmogący, nieskończony, w zachwycie klękam przed Tobą, by wyznać Ci, że wspaniałym Bogiem Tyś jest! - uczestnicy 3. Warsztatów Uwielbienia w Bielsku-Białej już wiedzieli, czego się po nich spodziewać.

Talent wokalny to bardzo istotna rzecz na warsztatach, ale dużo ważniejsze są chęci, zaangażowanie. pracowitość, a przede wszystkim osobista relacja z Jezusem. Bo to Jemu chwałę wyśpiewują uczestnicy weekendowego spotkania z pieśniami i piosenkami uwielbienia w Lipniku, które potrwa od dziś do niedzieli - od 6 do 8 października.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Zaangażowanie i radość - tego na warsztatach nie brakuje nigdy!
Warsztaty po raz kolejny prowadzi Zuzanna Pradela, muzyk, dyrygent chórów i zespołów instrumentalnych, wykładowca i nauczyciel w szkołach muzycznych, dyrygent chóru gospel i muzyk diakonii muzycznej Wspólnoty "Miasto na Górze". Była instruktorem pierwszych pięciu edycji Międzynarodowych Warsztatów Gospel w Bielsku-Białej. Prowadziła również Warsztaty Gospel w Zebrzydowicach i słowackim Namestowie.

Po raz kolejny instruktorkę wspierają jej dzieci: Diana Pradella, Sara Nestorowicz i Daniel Pradella oraz ich przyjaciele muzycy.

Diana to absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygent w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. i Szkole Muzycznej nr 2 we Wrocławiu, gdzie prowadzi Chór "Con Passione" oraz orkiestrę smyczkową. Od maja 2013 r. prowadzi Chór Wielopokoleniowy na osiedlu Biskupin-Sępolno oraz współpracuje jako instruktor w zespole folkowym Gieni Dudki. Współpracowała z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, współprowadząc Chór Chłopięcy. Ze swoimi zespołami koncertuje z powodzeniem na terenie całego Dolnego Śląska i nie tylko.

Sara także studiowała na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest nauczycielką muzyki w szkole podstawowej, członkiem projektu "Śpiewająca Polska", prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki, a także dyrygentką Chóru Dziecięcego przy Domu Kultury "Zachód" oraz wrocławskiego Chóru Światowych Dni Młodzieży, jak również instruktorką Warsztatów Uwielbienia w Opolu. Szkoli głos w zespole rozrywkowym Satin Voices.

Zespół muzyczny tworzy Daniel Pradella wraz z przyjaciółmi - w większości absolwentami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Chórzyści amatorzy w skupieniu słuchają uwag instruktorek

Nim rozpoczęły się zajęcia muzyczne, Zuzanna Pradela zaprosiła wszystkich do otwarcia serc na Bożą miłość. Bo dla Pana Boga każdy jest wyjątkowy, niepowtarzalny. I to ogłaszanie Jego chwały jest głównym celem bielskiego spotkania... A obecny wśród uczestników warsztatów ks. Krzysztof Wilk, wikariusz lipnickiej parafii Narodzenia NMP, przed błogosławieństwem na czas zajęć przypomniał słowa Goethego: "Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam ludzie dobre serca mają, bo ludzie źli, tak wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają". - Życzę wam, aby ten czas, który tutaj ze sobą spędzicie, zaowocował tą dobrocią serca. Niech ten czas sprawi, że staniecie się bliscy samym sobie, tym, którzy są obok, a przede wszystkim bliscy Panu Bogu - mówił.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Wszystkie pokolenia biorą udział w trzecich bielskich warsztatach uwielbienia

Po błogosławieństwie żywiołowa atmosfera towarzyszyła już i rozśpiewaniu, i ćwiczeniom poszczególnych utworów. Efekty weekendowej pracy chórzystów amatorów będzie można usłyszeć w Dniu Papieskim, w niedzielę 8 października, w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach. Tutaj o 17.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla, a po Eucharystii lipniccy chórzyści zaproszą na Wieczór Uwielbienia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| 16. TYDZIEŃ Z EWANGELIĄ, BIELSKO-BIAŁA, BIELSKO-BIAŁA LIPNIK, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, TYDZIEŃ Z EWANGELIĄ, TZE, WARSZTATY UWIELBIENIA, ZUZANNA PRADELA

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Reklama