Protest głodowy rezydentów rozszerzony na inne zawody medyczne

dodane 16.10.2017 19:02

PAP |

Porozumienie Zawodów Medycznych, największa organizacja skupiająca pracowników ochrony zdrowia, przejmuje protest głodowy rezydentów i przekształca w protest głodowy PZM w całym kraju - powiedział w poniedziałek szef komitetu protestacyjnego PZM Tomasz Dybek.

Protest głodowy rezydentów rozszerzony na inne zawody medyczne   PAP/Leszek Szymański Protest lekarzy rezydentów

W poniedziałek w Warszawie przedstawiciele PZM spotkali się, by rozmawiać o sytuacji w związku z trwającym protestem rezydentów; po spotkaniu zapowiedziano rozszerzenie protestu rezydentów na inne zawody medyczne.

"Porozumienie Zawodów Medycznych, największa i najszersza organizacja skupiająca pracowników ochrony zdrowia przejmuje protest głodowy Porozumienia Rezydentów i przekształca w protest głodowy Porozumienia Zawodów Medycznych. Ten protest rozszerza się od dnia dzisiejszego na cały kraj" - powiedział po spotkaniu dziennikarzom Dybek.

Komitet Protestacyjny Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM) to podmiot, który powstał wraz z rozpoczęciem protestu głodowego lekarzy rezydentów. PZM tworzy zaś kilkanaście związków i organizacji zrzeszających pracowników służby zdrowia. Protest głodowy rezydentów trwa od 2 października.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Krzysztof 26.10.2017 20:42
Niezalogowany użytkownik Jestem ojcem niepełnosprawnej od pierwszego dnia po urodzeniu życia dziecka. Od 18u lat walczymy z tą straszną niepełnosprawnością. Cztero-kończynowe porażenie, ataki padaczki, prężenia dystoniczne. To wszystko po szczepieniu. Przez ten czas przeszliśmy bardzo wiele i zetknęliśmy się bardzo twardo z tzw. służbą zdrowia. Elementarny brak wiedzy, wprowadzanie w błąd, lekceważenie pacjenta, całkowity brak odpowiedzialności i rażące popełnianie wciąż błędów. Rezydenci w szpitalach to już w ogóle nie wiedzą o co chodzi. Ich protest potwierdza tylko głęboką demoralizację na studiach. Za co oni chcą tyle pieniędzy?
Więcej niż profesorowie? Leczenie objawów, to sposób na dożywotnie wyciąganie pieniędzy z okaleczanych ludzi. Onkologia to całkowite pomieszanie pojęć. Dobijanie chemią i tzw. radioterapią (Czarnobylem) to katastrofa. Jestem zbulwersowany takimi żądaniami rezydentów. Cały system służby zdrowia do zakopania, a nie wpompowywania kolejnych pieniędzy. Niech zaczną leczyć skutecznie przyczyny. Niech mają płacone za to, jak ludzie nie będą chorować. Za chorowanie swoich pacjentów powinni być karani. Wtedy zaczęli by się uczyć, co to zioła, witaminy, minerały, zdrowe odżywianie. Dla rezydentów to całkowita abstrakcja. Lekarze nie są uczeni, jak działają witaminy, jak je używać. Niech najpierw zasłużą na te pieniądze.
Plusów: 0 Malina-m3 21.10.2017 22:53
To wszyscy hejtujący tu, lecz cie się sami, z dala od lekarzy...
Plusów: 0 Gość 19.10.2017 16:21
Niezalogowany użytkownik niezłe - warto przeczytać!
Plusów: 4 M 17.10.2017 09:05
Niezalogowany użytkownik Ale to rząd reprezentujący nas wszystkich jest ich pracodawcą. W prywatnych szpitalach pracę i płacę daje właściciel, tu właścicielem jest państwo Polskie.

wszystkie komentarze >

Reklama