Prezydent Duda: Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do UE

dodane 17.10.2017 14:18

PAP |

Polska popierała i popiera dzisiaj starania Turcji o wstąpienie do Unii Europejskiej; Turcja jest niezwykle istotnym partnerem UE w kwestiach bezpieczeństwa - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Prezydent Duda: Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do UE   PAP/Bartłomiej Zborowski Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oraz prezydent RP Andrzej Duda

"Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii Europejskiej; Turcja od wielu lat aspiruje. Odbyliśmy dzisiaj z panem prezydentem także na ten temat bardzo szczerą rozmowę" - powiedział Duda.

Dodał, że rozmawiał z Erdoganem również o sytuacji wewnętrznej Turcji "po tragicznych, dramatycznych wydarzeniach, po próbie zamachu stanu, do jakiej w Turcji doszło w zeszłym roku".

"Była to bardzo szczera rozmowa, długa rozmowa z panem prezydentem. Ja tylko cały czas podkreślam, mam nadzieję, że drogi Turcji i UE będą nadal podążały w tym samym kierunku i że efektem tego wspólnego podążania będzie w końcu członkostwo, pełne członkostwo Turcji w UE" - powiedział Duda.

Jak zaznaczył, Turcja o członkostwo w UE ubiega się od bardzo dawna, te starania zaczęły się formalnie w 1963 r. "Turcja jest niezwykle istotnym partnerem UE, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa europejskiego. Tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważną role z uwagi na swoje miejsce geopolityczne, jak również ze względu na potencjał zarówno gospodarczy jak i militarny odgrywa dzisiaj Turcja" - podkreślił Andrzej Duda.

Dodał, podziękował także Erdoganowi za to, że Turcja realizuje swoje zobowiązania wobec UE jeżeli chodzi o wsparcie w walce z kryzysem migracyjnym.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, DYPLOMACJA, PAP, PREZYDENT, TURCJA

Przeczytaj komentarze | 25 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 06.02.2018 23:27
Niezalogowany użytkownik A jaki jest tego związek z UE?
Plusów: 1 gosc 23.10.2017 10:35
Niezalogowany użytkownik Prezydenta Dudę zgubi jego PYCHA
Plusów: 1 JAWA25 19.10.2017 21:22
"Niemcy mordowali" po co kolektywna odpowiedzialność?
Plusów: 1 JAWA25 19.10.2017 21:22
Erdogan mordował Ormian 100 lat wcześniej?

wszystkie komentarze >