"Masoni są kompletnie poza Kościołem"

dodane 14.11.2017 17:32

RADIO WATYKAŃSKIE |

Dla Kościoła dialogu, Kościoła Soboru Watykańskiego II masoni nie są ani bliscy, ani dalecy; są kompletnie poza Kościołem, są ekskomunikowani – powiedział bp Antonio Staglianò podczas spotkania z przedstawicielami włoskiej masonerii.

"Masoni są kompletnie poza Kościołem"   Wikipedia/Prospero Trovato Biskup Antonio Staglianò

W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”. Wydarzenie to miało charakter w pewnym sensie przełomowy, bo w dyskusji uczestniczył również katolicki biskup. Wywołało to sporo kontrowersji, ponieważ można było odnieść wrażenie, że Kościół chce się pojednać z masonerią. Tak jednak nie było. Bp Staglianò wyjaśnił, że na spotkanie z włoską masonerią poszedł z posłuszeństwa słowom Jezusa, który posyła swoich uczniów jak owce między wilki i każe im kochać swych nieprzyjaciół.

"Jako biskup, a przede wszystkim jako teolog chciałem im wytłumaczyć, że nie należą do komunii Kościoła” – podkreślił ordynariusz sycylijskiej diecezji Noto. Dodał, że zdecydował się na spotkanie z masonami również ze względu na tych, którzy są zdezorientowani i twierdzą, że można należeć do masonerii, a zarazem chodzić do kościoła, a nawet przystępować do Komunii. „Jest to niemożliwe. A że niektórzy twierdzą, iż do masonerii należą też pewni księża i biskupi, to właśnie dlatego potrzebna była miarodajna obecność biskupa, który powie jasno, że nie jest to możliwe. Bo jeśli jakiś katolik, a przy tym ksiądz czy biskup, należy do masonerii, to znaczy, że nie przejmuje się ekskomuniką i ma problemy ze swą katolicką tożsamością” – powiedział bp Staglianò. Podkreślił on, że mason, który chodzi do kościoła i przystępuje do Komunii jest człowiekiem zepsutym, skorumpowanym. „Pan Jezus właśnie takich ludzi ostrzega, że kiedy umrą i będą pukać do Ojca Niebieskiego, to On im odpowie: «nie znam was»” – dodał włoski biskup.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 wołający na puszczy 17.11.2017 13:59
Niezalogowany użytkownik Tych, którzy mają wątpliwości co do proweniencji masonerii i skutkowaniem przynależności do niej jako aut z przynależności do społeczności wiernych (wiernych kościołowi i Bogu ! ), radzę się wnikliwie zapoznać z moim wpisem . Będzie to tylko dotknięcie istoty rzeczy. Na początek wskazówka , gdzie leży w przykazaniach Bożych zakaz przynależności do takich organizacji, skoro ma on skutkować ekskomuniką automatyczną . Tutaj rozwikłam człony tego fragmentu dodając uwagi w nawiasach : " Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! -(Nie będziesz dwom panom służył" Bogu i mamonie" , bo takie wyznawanie wiary jest nierządem wobec Boga.Nierząd , to sprzeniewierzenie , w tym wypadku miłości , tej " z całego serca swego,
z całej duszy swojej, z całej myśli swojej, ze wszystkich sił swoich") .Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego-( Odnoszono to do rzeźb i malowideł , a jest tutaj ukryta metafora ,oznaczająca odzwierciedlenie na ziemi postaci i obrazu zwierzchności i panowania (tzw. lwy)sprzeciwiające się Bogu , o czym wspomina św. Paweł . To realne pierwiastki duchowe wrogie kościołowi i Bogu , a mające władzę na ludzkimi myślami i wyborami oraz budujące na ziemi królestwa doczesne - jeden z obywateli tego świata z przyp. o synu marnotrawnym), co jest na niebie wysoko- (" zło na wyżynach niebieskich " , o którym napomknął św. Paweł - jest to bardzo rozległy temat ,czego tutaj nie rozwinę, bo nie zdołam w takim formacie tekstu ), ani tego, co jest na ziemi nisko-( to dotyczy szczególnie tego co w ludzkich oczach złe i podłe ), ani tego, co jest w wodach pod ziemią!-( Ziemią jest ludzkość , a wody pod nią , to wszelaki duch nad którym ma człowiek panować a nie ulegać pokusie od niego ! ) .Nie będziesz oddawał im pokłonu( nie będziesz się przed nimi uniżał ! )i nie będziesz im służył- ( nie będziesz wykonywał ich natchnień i poleceń ), ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym- ( o to co należy się tylko Bogu: miłość największa , najdoskonalsza sztuka i piękno sprowadzane za pomocą talentów od Niego oraz cześć i uwielbienie ) , który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą- (tutaj jest zawarty grzech przeciw Duchowi Świętemu ). Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."- ( Tutaj natomiast błogosławieństwo według tych słów;" Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity4.
6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy. " .). O. M.M. Kolbe ułożył modlitwę ,którą pamiętam ,że modliła się moją babcia i rodzice
,ale potem marszruta " poprawności politycznej " w kościele nakazała rozmydlić jej wymowę. Oto ona: " „O Maryjo, bez zmazy pierworodnej poczęta-(zmaza pierworodna to przerwanie pasma żywota pierwszych rodziców- Maryja była od tego zachowana ) , módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie”. Taka modlitwa przynosi nieraz skutek , czego świadectwo dał nasz wieszcz narodowy A. Mickiewicz ,a wy te słowa wypowiadacie nie rozumiejąc ich ." Panno Święta, co jasnej bronisz Częstochowy

I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy

Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!

Jak mnie dziecko(dziecko Maryi) do zdrowia powróciłaś cudem

(Gdy od płaczącej matki (ziemska matka prosząca Boga o nawrócenie syna po tym jak przystąpił do wolnomularstwa we Francji) pod Twoją opiekę

Ofiarowany(matka Mickiewicza powierzyła nawrócenie jej syna Pani Jasnogórskiej), martwą podniosłem powiekę(odzyskał wzrok i życie w Bogu)

I zaraz mogłem pieszo do Twych świątyń progu

Iść za wrócone życie(wyrwanie z paszczy lwa) podziękować Bogu),

Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono...-(łonem ojczyzny , które rodzi jej synów jest patriotyzm ,a nie służba światowym mocarstwom , tym widzialnym i niewidzialnym).
Plusów: 0 mała 17.11.2017 13:23
Niezalogowany użytkownik wolnomularstwo a masoni to w tej sytuacji dwie inne rzeczy
Plusów: 0 JJ 17.11.2017 02:18
Niezalogowany użytkownik Mylisz sie. Wspolczesne wolnomularstwo nie ma nic wspolnego z religia - polecam lekture encyklopedii na ten temat:
pl.wikipedia.org/wiki/Wolnomularstwo#Wolnomularstwo_a_religia
Plusów: 2 JJ 16.11.2017 03:40
Niezalogowany użytkownik Wolnomularstwo nie ma nic wspolnego z religia - polecam lekture encyklopedii na ten temat:
pl.wikipedia.org/wiki/Wolnomularstwo#Wolnomularstwo_a_religia
A do tego sprytnie pominales temat Islamu. Moze jakis komentarz w sprawie calowania Koranu przez papieza, pozwalanie na islamskie modly w kosciolach katolickich, etc. Jezeli protestantyzm nie jest herezja, to proponuje dialog w kwestii akceptacji (w KK) homoseksualizmu, aborcji, a takze Herezji "kasperianska" (papiez Franciszek juz wyszedl z inicjatywa w tej sprawie), rozwodow, kaplanstwa kobiet, etc.
Tak wiec podtrzymuje to co napisalem - blizej Masonom do Chrzescijanstwa, niz Islamowi, czy protestantyzmowi, z ktorymi tak chetnie brataja sie papieze i KK w "duchu ekumenizmu". I widac tutaj ogromna niespojnosc w podejsciu KK do ogolnie pojetego dialogu.

wszystkie komentarze >