107,6 FM

Dominik Kolorz: Cała klasa polityczna jest odpowiedzialna za wszystkie ustalenia klimatyczne

- Od 2007 roku cała klasa polityczna jest odpowiedzialna za wszystkie ustalenia klimatyczne – mówił w Radiu eM szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

Dominik Kolorz: Cała klasa polityczna jest odpowiedzialna za wszystkie ustalenia klimatyczne
Radio eM

Solidarność domaga się całkowitej rezygnacji z Europejskiego Zielonego Ładu. - Patrząc na Zielony Ład w stosunku do rolnictwa, motoryzacji, całego systemu energetycznego, to najwyższa pora, żeby ktoś powiedział „zatrzymajmy to szaleństwo” - mówił Dominik Kolorz. Na 10 maja „Solidarność” planuje w Warszawie manifestację skierowaną przeciw Zielonemu Ładowi. - Absolutnie niech nikt nie myśli, żeby podłączać się politycznie pod tę robotę, którą chcemy wykonać dla społeczeństwa w kwestii Zielonego Ładu. Od 2007 roku cała główna klasa polityczna jest odpowiedzialna za wszystkie dyrektywy i ustalenia klimatyczne. Broń Panie Boże, żeby jakiś polityk na tej manifestacji się pojawił i chciał zabrać głos – mówił szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Związkowcy postulują też, by w sprawie Zielonego Ładu zorganizowane zostało referendum. - Politycy zgodnie z konstytucją są zobowiązani słuchać woli narodu. Referendum jest jedynym i ostatnim instrumentem, by ich zmusić, żeby ta wola narodu była wykonana – powiedział Dominik Kolorz. - 10 maja rozpoczniemy zbieranie podpisów pod referendum obywatelskim. Chcemy ich nazbierać maksymalnie dużo. Myślę, że będziemy je zbierać przez pół roku, a może i dłużej, żeby kilka milionów przynieść do marszałka Hołowni, którego ugrupowanie jest zwolennikiem referendum i inne ponoć też – powiedział Dominik Kolorz.

« 1 »