107,6 FM

Pierwszy czynił to Pan Jezus

I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając ze sobą chromych, ułomnych, niewidomych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jezusa, a On ich uzdrowił. Mt 15,30

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. i przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego stóp, a on ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się, widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. i wielbiły Boga Izraela.

Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają, co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić tak wielki tłum?» Jezus zapytał ich: «ile macie chlebów?» Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek».

A gdy polecił tłumowi usiąść na ziemi, wziął siedem chlebów i ryby i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.


Wokół Jezusa gromadzili się zarówno zdrowi, jak i chorzy. Ci dotknięci słabością i cierpieniem byli najbliżej. Dziś tak wiele mówi się o integrowaniu osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, o włączaniu ich w życie wspólnoty. Pierwszy czynił to Pan Jezus. Gdy wybieramy się na niedzielną Mszę św., to może warto pomyśleć, czy nie żyje blisko nas ktoś, kto nie ma sił fizycznych, by przyjść do kościoła. Babcia… Samotny starszy sąsiad… Może mamy możliwość, by zabrać tę osobę (na przykład samochodem) na spotkanie z Panem Jezusem?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  06.12.2017 12:39
  Zdumienie, to nie wiara...Wiara nie pochodzi od tego co widza oczy, wiara jest Darem, oczy nie musza widziec, reka nie musi dotknac...a Wiare mozna dostapic.
  doceń 0
 • mee...
  06.12.2017 14:29
  Pare dni temu jade pod gorke i siada mnie automatyczna skrzynia biegow w dodge jurney (14)...no nie wierze, biegi nie wskakuja obroty ida pod czerwona kreske...wiezdzam w boczna droge i testuje - szybciej wolniej nic nie daje biegi nie wskakuja...i wowczas zwracam sie do Boga, Panie prosze nie teraz...i jak reka odjal bieg wskoczyl. Albo, pieniadze sa potrzebne karzdemu, ale mam taka sytuacje, ze potrzebuje ch na gwalt...i co siedze sobie na Gosc, a tu wyskakuje migajaca ramka w ktorej stoi wygraj 1000...wchodzi z 50 katonow niczym jak w zdrapce - naciskam ostatni i wyskakuje 1000 $ wprawdzie nie pieniadze ale gift cart do Wal-Mart czy to ja czy to pomoc od Pana? (z tym, ze mnie znak zapytania jest niepotrzebny )

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama