Znamy grupowych rywali Polaków na piłkarskim mundialu - bardzo egzotyczne drużyny!

dodane 01.12.2017 16:54

Jarosław Dudała

Kolumbia, Senegal i Japonia - to przeciwnicy Biało-Czerwonych w fazie grupowej przyszłorocznego piłkarskiego mundialu w Rosji. Losowanie odbyło się dziś na Kremlu w Moskwie.

Znamy grupowych rywali Polaków na piłkarskim mundialu - bardzo egzotyczne drużyny!   PAP/EPA/DESK Mozaika reprezentacji, które zagrają w "polskiej" grupie

Polacy grać będą: z Senegalem 19 czerwca w Moskwie, z Kolumbią - 24 czerwca w Kazaniu i z Japonią - 28 czerwca w Wołgogradzie.

Jeśli Polacy awansują do kolejnej rundy mistrzostw, trafią prawdopodobnie na Belgię albo Anglię, które są faworytami grupy G. A potem - na Niemcy.

Portugalczycy już na wstępie trafili na mocarzy, a jednocześnie odwiecznych rywali z Półwyspu Iberyjskiego - Hiszpanów. Nie będzie to jednak grupa śmierci, bo obie iberyjskie zespoły powinny łatwo poradzić sobie z Marokiem i Iranem.

Za grupę śmierci można by uznać grupę D (Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria). Trudna będzie też grupa F (Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa).

Relatywnie słaba wydaje się grupa z Rosją, Arabią Saudyjską, Egiptem i Urugwajem.

Ciekawie zapowiada się starcie Argentyny z Chorwacją, a także mecze obu tych drużyn z Islandią, pojedynek Brazylii ze Szwajcarią oraz Belgii z Anglią.

Inauguracja mundialu - 14 czerwca, finał - 15 lipca.

Pełne zestawienie grup:

Grupa A: Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj

Grupa B: Portugalia, Hiszpania, Maroko, Iran

Grupa C: Francja, Australia, Peru, Dania

Grupa D: Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria

Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Kostaryka, Serbia

Grupa F: Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa

Grupa G: Belgia, Panama, Tunezja, Anglia

Grupa H: Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LOSOWANIE GRUP, MUNDIAL 2018

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 RuchRadzionkówPOLSKA 02.12.2017 13:40
Niezalogowany użytkownik W każdej reprezentacji grają gwiazdy Bayernu,Interu,PSG czy Borussi. Mecze będą na pewno pod względem taktycznym ciekawe, bo jakie my mamy doświadczenie gry z zespołami afrykańskimi czy azjatyckimi?. Ale i tak z grupy wyjdziemy. POLSKA, BIAŁO-CZERWONI !
Plusów: 0 Bytomianin 02.12.2017 13:06
Niezalogowany użytkownik "Tarnogórzanin", masz rację, oczywiście że to spacery nie będą, ale wyniki w kwalifikacjach(i nie mam na myśli tylko punktów), miejsce w rankingu FIFA, i to w jakich krajach grają piłkarze wskazuje że jesteśmy bezspornym faworytem. Cóż serce wierzy i podpowiada że udowodnimy to również na boisku. A w ćwierćfinale trafimy na Belgię lub Anglię, czyli reprezentacje może nieco lepsze, ale w naszym zasięgu. Dlatego ja uważam że 1/8 finału mamy raczej pewną, a 1/4 finału możliwą. Ostatnio przed Euro też postawiłem na naszych że dojdą do ćwierćfinału, i wygrałem na tym prawie 200 zł. A już przed Euro stawiałem że trafimy na Szwajcarię jak wyjdziemy z grupy i wygramy oczywiście. W sumie nawet Portugalia była w naszym zasięgu :-). Także, masz rację, że łatwo nie będzie, ale bez fałszywej skromności jesteśmy w stanie ćwierćfinał zdobyć. Pozdrawiam.
Plusów: 0 Fryderyk 02.12.2017 12:50
Jak czytam te dwie powyższe wypowiedzi to konstatuję, że Bytomianin to krzok, a Tarnogórzanin to pniok. Uzasadnienie: lekceważenie przeciwnika przed bitwą i przecenianie swoich sił to typowo polska cecha. Dlatego w historii Polski tak wiele przegranych wojen. Trochę skromności nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
Plusów: 1 na pewno 02.12.2017 10:33
Niezalogowany użytkownik z tymi egzotycznymi drużynami to na pewno mieszał sam Putin. Jak przegramy w naszej grupie tez Putin winien

wszystkie komentarze >