107,6 FM

Znamy grupowych rywali Polaków na piłkarskim mundialu - bardzo egzotyczne drużyny!

Kolumbia, Senegal i Japonia - to przeciwnicy Biało-Czerwonych w fazie grupowej przyszłorocznego piłkarskiego mundialu w Rosji. Losowanie odbyło się dziś na Kremlu w Moskwie.

Polacy grać będą: z Senegalem 19 czerwca w Moskwie, z Kolumbią - 24 czerwca w Kazaniu i z Japonią - 28 czerwca w Wołgogradzie.

Jeśli Polacy awansują do kolejnej rundy mistrzostw, trafią prawdopodobnie na Belgię albo Anglię, które są faworytami grupy G. A potem - na Niemcy.

Portugalczycy już na wstępie trafili na mocarzy, a jednocześnie odwiecznych rywali z Półwyspu Iberyjskiego - Hiszpanów. Nie będzie to jednak grupa śmierci, bo obie iberyjskie zespoły powinny łatwo poradzić sobie z Marokiem i Iranem.

Za grupę śmierci można by uznać grupę D (Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria). Trudna będzie też grupa F (Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa).

Relatywnie słaba wydaje się grupa z Rosją, Arabią Saudyjską, Egiptem i Urugwajem.

Ciekawie zapowiada się starcie Argentyny z Chorwacją, a także mecze obu tych drużyn z Islandią, pojedynek Brazylii ze Szwajcarią oraz Belgii z Anglią.

Inauguracja mundialu - 14 czerwca, finał - 15 lipca.

Pełne zestawienie grup:

Grupa A: Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj

Grupa B: Portugalia, Hiszpania, Maroko, Iran

Grupa C: Francja, Australia, Peru, Dania

Grupa D: Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria

Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Kostaryka, Serbia

Grupa F: Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa

Grupa G: Belgia, Panama, Tunezja, Anglia

Grupa H: Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia

 

« 1 »
 • Anna Nadratowski
  01.12.2017 21:34
  ...a tytuł artykułu bardzo rasistowski.
 • M
  02.12.2017 09:43
  Jakoś trzeba będzie przetrwać ten czas kiedy wszyscy dostają jakiejś głupawki na temat piłki kopanej, znowu wszędzie będzie tylko o tym.
  doceń 1
 • na pewno
  02.12.2017 10:33
  z tymi egzotycznymi drużynami to na pewno mieszał sam Putin. Jak przegramy w naszej grupie tez Putin winien
  doceń 1
 • RuchRadzionkówPOLSKA
  02.12.2017 13:40
  W każdej reprezentacji grają gwiazdy Bayernu,Interu,PSG czy Borussi. Mecze będą na pewno pod względem taktycznym ciekawe, bo jakie my mamy doświadczenie gry z zespołami afrykańskimi czy azjatyckimi?. Ale i tak z grupy wyjdziemy. POLSKA, BIAŁO-CZERWONI !
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama