Msze Barbórkowe [GALERIA]

dodane 03.12.2017 14:39

Marcin Iciek /Radio eM

zobacz galerię 

Arcybiskup Wiktor Skworc w Gołkowciach, a biskup Marek Szkudło w Rudzie Ślaskiej przewodniczył Mszy Świętej Barbórkowej.

Msza Barbórkowa w Rudzie Śląskiej, której przewodniczył bp Marek Szkudło   Marcin Iciek /Radio eM Msza Barbórkowa w Rudzie Śląskiej, której przewodniczył bp Marek Szkudło Podczas Mszy z okazji Barbórki, która odprawiona została w parafii pod wezwaniem świętego Piusa X w Rudzie Śląskiej, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej w swojej homilii wskazał na wartości, które powinny pozostawać niezmiennie najważniejsze w świecie zmieniających się okoliczności ekonomicznych i gospodarczych.

Ze wskazaniami biskupa zgodzili się wierni, uczestniczący we Mszy Barbórkowej, którzy wskazali, jakie wartości są dla nich podstawowe.

Arcybiskup Wiktor Skworc przewodniczył z kolei w Mszy w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Anny w Gołkowicach. "Nie jest prawdą, iż społeczność Górnego Śląska poprzez swoje Samorządy daje przyzwolenie na blokowanie rozwoju górnictwa" - powiedział w homilii metropolita katowicki. Hierarcha zaznaczył natomiast, że "prawdą jest, iż społeczność Górnego Śląska nie wyraża zgody na eksploatację za wszelką cenę".

W swoich słowach, metropolita katowicki zwrócił również uwagę na potrzebę ograniczenia niskiej emisji, a także na problem energetycznego ubóstwa. "Nie wszyscy mają równy dostęp do ciepła" - wskazał arcybiskup.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO I ŚW. ANNY W GOŁKOWICACH, ABP SKWORC, BARBÓRKA, BARBÓRKA 2017 , BP SZKUDŁO, GOŁKOWICE, GÓRNICY, MSZA BARBÓRKOWA, PARAFIA PIUSA X W RUDZIE ŚLĄSKIEJ, RUDA SIARKI