107,6 FM

PKL wchodzi na giełdę

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskich Kolei Linowych S.A. zdecydowało o możliwości kupna akcji spółki przez wszystkich chętnych.

- Podczas oferty publicznej PKL każdy dorosły Polak będzie miał okazję nabyć akcje spółki, stać się jej akcjonariuszem i współdecydować o jej przyszłości - mówi Zbigniew Rekusz, partner w Mid Europa Partners, funduszu inwestycyjnym, który poprzez spółkę zależną Altura S. à r. l. jest większościowym akcjonariuszem PKL.

Ponadto akcjonariusze PKL podjęli decyzję o przeznaczeniu pracownikom Grupy PKL pakietu akcji pracowniczych. Ich liczba będzie zależała od tego, jak długo ktoś pracuje w grupie.

Zgodnie ze statutem, także gminy tatrzańskie - Zakopane, Poronin, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko (lub podmioty przez nie wskazane) będą akcjonariuszami mniejszościowymi PKL.

- Zapowiadaliśmy powrót PKL w polskie ręce. Dążymy do tego - mówi podhalańska posłanka Anna Paluch. Nie wiadomo jednak, czy któraś ze spółek Skarbu Państwu będzie odkupować akcje PKL w całości. - Tego nie można wykluczyć - zaznacza A. Paluch. Więcej szczegółów nie chce zdradzać.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że tak właśnie się stanie.

Sprawę komentuje też podhalański parlamentarzysta Edward Siarka. - W naszym interesie oraz samorządów jest nabycie spółki przed podmiot publiczny - podkreśla E. Siarka. Dodaje, że PKL musi mieć zgodę na emisję akcji kierowanych do podmiotów prywatnych. - Droga do parkietu jest zatem przed PKL jeszcze długa - zauważa parlamentarzysta. Do sprawy musi się też odnieść Komisja Nadzoru Finansowego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane