107,6 FM

"Gender to ideologia krzywdząca jednostki i społeczeństwa poprzez sianie zamętu oraz zwątpienia w siebie"

List otwarty 20 przedstawicieli różnych religii w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańscy zwierzchnicy religijni wspólnie wystąpili przeciw ideologii gender. "Szerzenie fałszywej idei, że mężczyzna może być lub stać się kobietą, i vice versa, jest głęboko niepokojące" – czytamy w otwartym liście 20 przedstawicieli różnych religii w Stanach Zjednoczonych. Stwierdzają oni, że gender to ideologia krzywdząca jednostki i społeczeństwa poprzez sianie zamętu oraz zwątpienia w siebie. Stawia ludzi przed wyborem: albo będą postępować wbrew rozumowi, odrzucając prawdę, albo będą musieli stawić czoła kpinom, marginalizacji lub innym formom represji. List został opublikowany m.in. na stronie Konferencji Episkopatu USA.

Jego sygnatariuszami są biskupi odpowiedzialni za cztery komisje w episkopacie, zajmujące się małżeństwem, rodziną, wolnością religijną, ekumenizmem i dialogiem międzyreligijnym (bp Joseph Bambera - Komisja ds. dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego, abp Charles Chaput - Komisja ds. świeckich, małżeństwa i rodziny i młodzieży, bp James Conley - Podkomisja ds. obrony małżeństwa oraz abp Joshep Kurtz - Komisja ds. wolności religijnej). Swoje podpisy złożyli również przedstawiciele 16 amerykańskich wspólnot, m.in. prawosławnej, anglikańskiej, luterańskiej czy nawet muzułmańskiej. Sygnatariusze mają nadzieję, że list ten dotrze do wiadomości publicznej, ukaże, że stworzenie człowieka jako mężczyzny i kobiety jest dobrem, a także przekona amerykańskie społeczeństwo o zaangażowaniu religii w służbę prawdzie, "zarówno z klarownością, jak i współczuciem".

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane