Wicepremier Węgier: Obronimy Polskę

dodane 20.12.2017 15:15

PAP |

Węgry obronią Polskę - zapewnił w środę wicepremier Węgier Zsolt Semjen po decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7.1 traktatu unijnego wobec Polski.

Wicepremier Węgier: Obronimy Polskę   kormany.hu / CC-SA 2.5 Wicepremier Węgier Zsolt Semjen.

Semjen oświadczył, że rząd Węgier teraz i w przyszłości będzie zdecydowanie stać u boku Polski. „Obronimy Polskę przed niesprawiedliwym, pokazowym postępowaniem politycznym” – zapewnił.

Zapytany, czy może to oznaczać, że Węgry zawetują decyzję przeciwko Polsce, odparł, że tak.

"Przyjaźń polsko-węgierska i wierność węgierskiego rządu porozumieniom zobowiązuje nas, byśmy na wszystkich forach sprzeciwiali się krokowi Komisji” – powiedział.

Wicepremier ocenił, że decyzja KE jest bezprzykładna i zdumiewająca. Jego zdaniem poważnie narusza ona także suwerenność Polski.

Jak zaznaczył, jest rzeczą niedopuszczalną, by Bruksela wywierała presję na suwerenne państwa członkowskie i arbitralnie karała demokratycznie wybrane rządy.

Za niesprawiedliwe uznał, że Komisja nie robi nic, gdy niektóre państwa członkowskie nie przestrzegają unijnych traktatów, a tymczasem „wszczyna na politycznej podstawie postępowanie” przeciwko rządowi Polski.

Jest to – jak ocenił – typowy przypadek stosowania podwójnych standardów, a to, co Komisja Europejska teraz robi, jest sprzeczne z wartościami europejskimi.

Dodał, że Europa Środkowa, w tym Polska, jest obecnie motorem rozwoju gospodarczego Europy i Europa potrzebuje Polski.

Komisja Europejska zdecydowała w środę o uruchomieniu art. 7.1 traktatu unijnego wobec Polski. Skierowała również do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę wobec Polski w związku z ustawą o sądach powszechnych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, KE, ORGANIZACJE, PAP, POLSKA, SĄDOWNICTWO, WĘGRY

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 MarianNowak 21.12.2017 08:57
Nie mają przed czym nas bronić, ponieważ Polska pod rządami PIS już poniosła totalna klęskę w oczach Europy i świata.
Plusów: 6 kkccmm 21.12.2017 00:38
Zalosne. Wegierskie mafijne panstwo ma bronic nas?
Plusów: 10 tantkiewicz 20.12.2017 17:58
Trzeba chronic Europe wspolnie z Wegrami i innymi panstwami przed dalszym jej germanizowaniem gdyz to doprawadzi Europe do tragicznego zniszczenia jak to mialo juz dwa razy miejsce w XX wieku!
Plusów: 10 Plum 20.12.2017 16:54
Niezalogowany użytkownik Niech zyje przyjazn polsko-wegierska. Köszönöm.

wszystkie komentarze >