Bezpieczni, bo widoczni...

dodane 30.12.2017 07:55

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

Przez kilka tygodni w kościołach diecezji gościli przedstawiciele Policji, zachęcając wiernych do noszenia odblasków po zmroku.

Bezpieczni, bo widoczni...  

W wybranych kościołach przy okazji nabożeństw odbywała się zainicjowana przez Caritas naszej diecezji i Policję oraz firmę ubezpieczeniową Saltus akcja na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych: "Noś odblaski. Bądź widoczny na drodze". Policjanci apelowali do wiernych o noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu i przypominali, jak ważne jest w tym czasie zachowanie przez pieszych szczególnej ostrożności.

 

W kościele św. Józefa w Zabrzegu proboszcz ks. kan. Krzysztof Szopa powitał mł. asp. Ilonę Michalczyk, która na zakończenie spotkania rozdała wszystkim opaski odblaskowe ufundowane przez firmę Saltus.  

 

- Ważne jest, aby ten element odblaskowy nosić na sobie, nie w kieszeni czy torebce. I przede wszystkim żeby mieć go nie tylko dzisiaj, a codziennie. Możemy umieszczać go gdziekolwiek: na rękawie, na nodze, plecaku, ale mamy go mieć. Pamiętajmy: im więcej światła się od nas odbija, tym bardziej jesteśmy bezpieczni - mówiła policjantka.

Jak podkreślała, statystyki wypadków, w tym tych najtragiczniejszych, ze skutkiem śmiertelnym, wciąż są zatrważające, a co zwraca uwagę, najwięcej przydarza się ostatnio na pasach dla pieszych.

- Dlatego warto pamiętać, by mieć na sobie element odblaskowy, ale także zachować szczególną ostrożność przy wchodzeniu na przejście. Lepiej chwilę odczekać i upewnić się, czy samochód się zatrzymał, bo nawet jeśli jest się uprawnionym do wejścia na pasy, to cóż nam po racji, jeśli zostaniemy potrąceni? - przekonywała mł. asp. Michalczyk.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CARITAS, ODBLASKI, POLICJA, SALTUS, ZABRZEG

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.