Trump: Też mam przycisk atomowy. Jest silniejszy niż przycisk Kima. I działa...

dodane 03.01.2018 06:40

PAP |

Prezydent Trump odniósł się na Twitterze do słów przywódcy KRLD, który oświadczył w poniedziałek, że ma na biurku przycisk atomowy, a broń nuklearna jego kraju może razić cele na całym terytorium USA. "Mój przycisk jest silniejszy. I działa" - oznajmił Trump.

Trump: Też mam przycisk atomowy. Jest silniejszy niż przycisk Kima. I działa...   PAP/EPA/JEON HEON-KYUN Kim Dzong Un

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un oświadczył w poniedziałek, że dzięki północnokoreańskiemu programowi atomowemu Waszyngton nigdy nie będzie mógł rozpocząć wojny jądrowej przeciw temu państwu. Dodał też, że broń jądrowa będzie użyta tylko w razie zagrożenia bezpieczeństwa Korei Płn.

"Całe terytorium Stanów Zjednoczonych jest w zasięgu naszej broni nuklearnej, a przycisk atomowy zawsze znajduje się na moim biurku. To nie groźba, to rzeczywistość" - powiedział Kim Dzong Un w transmitowanym przez telewizję orędziu noworocznym.

Dodał, że zdobycie przez jego kraj statusu państwa nuklearnego było "historycznym osiągnięciem".

"Może by tak ktoś wywodzący się z tego wycieńczonego i głodującego reżimu wyjaśnił mu, że ja też mam przycisk atomowy, ale jest on znacznie większy i potężniejszy. I do tego działa" - napisał we wtorek w odpowiedzi na słowa Kim Dzong Una prezydent USA Donald Trump.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ATOM, DYPLOMACJA, PAP, PREZYDENT, USA, UZBROJENIE, WOJSKO

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 krut00 03.01.2018 20:05
To wszystko dzięki wydatnej pomocy Chin, inaczej kraj Kima nigdy by tego przycisku nie miał. Nie wiem po co prezydent Trump odpowiada na te zaczepki przy pomocy tego samego języka i podobnych argumentów.
Plusów: 0 Fryderyk 03.01.2018 16:44
Kim Dzong Unser Ungluck
Plusów: 3 P. 03.01.2018 15:41
Niezalogowany użytkownik Czy ja wiem. Już z Hitlerem próbowano pertraktować metodami pokojowymi. Jakie były tego efekty wszyscy wiemy.
Plusów: 8 Szolga 03.01.2018 08:01
Wyścig zbrojeń w celu zapewnienia pokoju to jedna z najgłupszych idei ludzkości.

wszystkie komentarze >