107,6 FM

10. 12. 2017 - O wyprawie na misje do Senegalu

Senegal to kraj, w którym dominuje patriarchat, a większość jego mieszkańców to muzułmanie. O przygotowaniach do wyjazdu na misje do tego afrykańskiego kraju opowiada nam Ewa Markowska, wolontariuszka Domów Serca. Zaprasza Agnieszka Skrzypczyk.

Ewa Markowska z Agnieszką Skrzypczyk   Ewa Markowska z Agnieszką Skrzypczyk
Joanna Juroszek /Foto Gość
Domy Serca to społeczności żyjące w dzielnicach biedy w różnych krańcach świata. Ich misją jest po prostu kochać tych, do których zostali posłani. Ewa Markowska wybrała najbiedniejszych w afrykańskim Senegalu. 

Ewa Markowska lubi śpiewać i ma nadzieję, że w Senegalu uda jej się trochę pośpiewać i potańczyć. Ewa jest członkiem katowickiego chóru gospel "Gospel Sound".

Ewa opowiedziała o swoich przygotowaniach do wyjazdu na misje i o nauce języka wolof, który jest używany głównie w Senegalu, a także w Gambii i Mauretanii. Mówiła też o tym, jak można wspomóc wolontariuszy Domów Serca. 

Senegalska stajenka   Senegalska stajenka
Ewa Markowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Programy