107,6 FM

Czy już rozeznałem i przyjąłem wolę Bożą?

Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. Mk 3,35

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie».

Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».


Rodzeństwo zaliczamy zazwyczaj do grona najbliższych i najdroższych nam osób. Trudno opisać piękno i głębię miłosnej więzi łączącej dziecko z jego matką. To poruszające, że Jezus nazywa braćmi i siostrami – a nawet matką – tych, którzy słuchają Jego słów, którzy pełnią wolę Bożą, którzy pozwolili się porwać fascynującej przygodzie, jaką jest życie oparte na Ewangelii! Warto zatem zapytać, czy już rozeznałem i przyjąłem wolę Bożą tak, by miała ona realny wpływ na moje codzienne wybory, decyzje i działania? Czy faktycznie postawiłem na szczycie swej życiowej hierarchii wartości serdeczną więź z Jezusem Chrystusem? Czy mój sposób bycia świadczy o tym, że należę do rodziny Mistrza z Nazaretu, jedynego Zbawiciela człowieka?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość powszedni
  23.01.2018 10:21
  "czy już rozeznałem i przyjąłem wolę Bożą tak, by miała ona realny wpływ na moje codzienne wybory, decyzje i działania? " Wola Boże "nie jest supermarketem,aby z niej wybierać co komu pasuje"! Wolę Bożą przyjmuje się jedynie wtedy, gdy przyjmuje się ją w całości! No ale najpierw trzeba wiedzieć jak tą Wolę Bożą należy wypełnić w praktyce, z tym jest totalny problem. Na razie ta sprawa jest w stadium sloganowym.
 • mee...
  23.01.2018 12:09
  Droga jest jedna - Chrystus. Zrodzony z ciala, ktory byl przed cialem - dzis prowadzi nas do Ojca swego, ktory jest w niebie...poprzez Ducha, ktory daje poznanie. Wprawdzie w ciele jestesmy, ale nie jestesmy z tego swiata, ktory jak cialo przeminie by zyc wieczne.
  doceń 0
 • mee...
  23.01.2018 15:51
  Faryzeusze wkladaja worki kamieni na plecy...a sa tacy, ktorzy uwazaja je za slodycz. Bog jak doswiadcza, to jest tego swiadomosc...i choc nie jest slodko, nie widac wyjscia, to sie wie, ze Bog tak chce do czasu...ile czasu nie wie sie. Pewne jest tez, ze Bog nie wspolpracuje z faryzeuszami, tym bardziej z szatanem. Oni znaja Boga i Syna...dlatego wielu sadzi, ze sa w jarzmie Boga i...dlatego ma byc slodko.
 • mee...
  23.01.2018 22:16
  Jezeli Boga nikt nie widzial, to tym bardziej Wola Jego jest ukryta...Syn nawet nie zna dnia ani godziny konca. Wola Boga musi sie mylic najwyrazniej z Prawem, ktore Bog Mojrzeszowi przekazal, a Chrystus Prawo potwierdzil i rozbudowal.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.