107,6 FM

Polska po wichurach

O godz. 6 rano bez prądu pozostawało 29 178 odbiorców, najwięcej w województwie wielkopolskim - podało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 673 razy - poinformował PAP rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Wszystkie główne linie kolejowe są przejezdne. Lotniska funkcjonują bez zakłóceń. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć występują miejscowe utrudnienia - podało RCB.

W piątek odbyła się odprawa premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z szefami poszczególnych służb na temat aktualnej sytuacji pogodowej po przejściu nad Polską orkanu Fryderyka.

Jak poinformował rzecznik PSP, w ciągu doby strażacy interweniowali 673 razy, z czego 475 było związanych z wiatrem, a 198 z opadami śniegu. Najwięcej interwencji miało miejsce na Dolnym Śląsku - 230, w woj. śląskim - 60, i w lubuskim - 54.

Frątczak zaznaczył, że interwencje związane są przede wszystkim "z usuwaniem setek połamanych i powalonych drzew". "Wiatr uszkodził 65 budynków, w tym 45 budynków mieszkalnych" - powiedział.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w czwartek wieczorem w województwie dolnośląskim, gdzie został zerwany dach z domu wielorodzinnego. Nikomu nic się nie stało.

Jak dodał, w czwartek w działaniach ratowniczych w całej Polsce brało udział 3 781 strażaków. "Od wczoraj Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przedstawiał systematycznie informacje ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Joachimowi Brudzińskiemu - podkreślił Frątczak. Jak dodał, "sytuacja się stabilizuje".

Z informacji podanych na Twitterze przez dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marka Kubiaka wynika, że o godz. 6 rano bez prądu było 29 178 odbiorców; najwięcej w woj. wielkopolskim - 12 tys., łódzkim - 5,1 tys., śląskim - 4,8 tys.

"Trwa usuwanie awarii. Wszystkie główne linie kolejowe są przejezdne. Lotniska funkcjonują bez zakłóceń. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć występują miejscowe utrudnienia" - podał Kubiak.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama