107,6 FM

Zwolnienie z podatku za odnowioną elewację

Dają rabat przy podatku, ale w zamian żądają remontu elewacji. Taki sposób na poprawę estetyki w mieście znaleźli siemianowiccy urzędnicy.

Zwolnienie z podatku za odnowioną elewację   Kamienica wymagająca remontu Joanna Wyleżoł /Radio eM Za parę lat wizytówką Siemianowic Śląskich mają być piękne, stare i zadbane kamienice... na razie z tą dbałością bywa kiepsko. Jak to zmienić? Prezydent wymyślił, urzędnicy przelali na papier, a radni miejscy uchwalili – zwolnienie z podatku za wykonany remont. Otynkowanie, czy też pomalowanie budynku będzie wiązało się ze zwolnieniem z podatku od nieruchomości. Mówi Maria Sala kierownik Referatu Podatków w siemianowickim magistracie:

Ważne, by otynkować, czy odmalować budynek zgodnie z zaleceniami konserwatora i remont ukończyć w ciągu roku. W przeciwnym razie nie dość, że rabatu w podatku nie będzie, to jeszcze może pojawić się kara – mówi Małgorzata Derus Miejski Konserwator Zabytków w Siemianowicach:

 

Zwolnienie, o które mogą ubiegać się planujący remont kamienicznicy, obejmuje teren całego miasta i przysługuje maksymalnie na okres 5 lat, w wysokości 50% poniesionych kosztów. Czy to pomoże poprawić estetykę w mieście? Siemianowiczanie mają taką nadzieję.

W ochronie konserwatorskiej w Siemianowicach Śląskich jest ponad 700 obiektów wymagających remontu. Należą one do prywatnych właścicieli, ale także do Spółdzielni Mieszkaniowych, czy też Wspólnot.

 

Zwolnienie z podatku za odnowioną elewację   Budynek wielorodzinny w Siemianowicach Joanna Wyleżoł /Radio eM Zwolnienie z podatku za odnowioną elewację   Kamienica w centrum Siemianowic Śląskich Joanna Wyleżoł /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama