Zwolnienie z podatku za odnowioną elewację

dodane 23.01.2018 13:59

Joanna Wyleżoł /Radio eM

Dają rabat przy podatku, ale w zamian żądają remontu elewacji. Taki sposób na poprawę estetyki w mieście znaleźli siemianowiccy urzędnicy.

Kamienica wymagająca remontu   Joanna Wyleżoł /Radio eM Kamienica wymagająca remontu Za parę lat wizytówką Siemianowic Śląskich mają być piękne, stare i zadbane kamienice... na razie z tą dbałością bywa kiepsko. Jak to zmienić? Prezydent wymyślił, urzędnicy przelali na papier, a radni miejscy uchwalili – zwolnienie z podatku za wykonany remont. Otynkowanie, czy też pomalowanie budynku będzie wiązało się ze zwolnieniem z podatku od nieruchomości. Mówi Maria Sala kierownik Referatu Podatków w siemianowickim magistracie:

Ważne, by otynkować, czy odmalować budynek zgodnie z zaleceniami konserwatora i remont ukończyć w ciągu roku. W przeciwnym razie nie dość, że rabatu w podatku nie będzie, to jeszcze może pojawić się kara – mówi Małgorzata Derus Miejski Konserwator Zabytków w Siemianowicach:

 

Zwolnienie, o które mogą ubiegać się planujący remont kamienicznicy, obejmuje teren całego miasta i przysługuje maksymalnie na okres 5 lat, w wysokości 50% poniesionych kosztów. Czy to pomoże poprawić estetykę w mieście? Siemianowiczanie mają taką nadzieję.

W ochronie konserwatorskiej w Siemianowicach Śląskich jest ponad 700 obiektów wymagających remontu. Należą one do prywatnych właścicieli, ale także do Spółdzielni Mieszkaniowych, czy też Wspólnot.

 

Budynek wielorodzinny w Siemianowicach   Joanna Wyleżoł /Radio eM Budynek wielorodzinny w Siemianowicach Kamienica w centrum Siemianowic Śląskich   Joanna Wyleżoł /Radio eM Kamienica w centrum Siemianowic Śląskich

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ODNOWIENIE ELEWACJI , PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI , SIEMIANOWICE, SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, ZWOLNIENIE Z PODATKU W SIEMIANOWICACH

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl