"Noc Światła": kanony dla pokoju

dodane 09.02.2018 20:06

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

W Bielanach koło Kęt, w sanktuarium Chrystusa Cierpiącego, w niedzielę 11 lutego odbędzie się nabożeństwo w intencji pokoju i ofiar wojen.

Modlitwa o pokój w Bielanach

W niedzielę 11 lutego o 18.00 w sanktuarium Chrystusa Cierpiącego rozpocznie się "Noc Światła" czyli oparta na śpiewach z Taizé modlitwa o pokój oraz solidarność z ofiarami wojen.  Będzie to już druga taka modlitwa w Bielanach. Pierwsza odbyła się przed rokiem, a zainicjowała ją grupa wiernych z Jadwigą i Tomaszem Wierzbickimi na czele. Wierni wraz z chórzystami śpiewali kanony i prosili o pokój dla Aleppo i wielu innych miejsc, gdzie trwa wojna. W tym roku ta piękna modlitwa będzie kontynuowana. Chórzyści oraz duszpasterze bielańskiej parafii zapraszają do sanktuarium.

Podobnie jak przed rokiem śpiewy kanonów z Taize poprowadzi chór pod dyrekcją Magdaleny Rodak, a o 19.00 odbędzie się spotkanie z Anną i Karolem Wilczyńskimi, autorami bloga Islamista, którzy podzielą się obserwacjami o życiu w Syrii i Libanie.

Spotkanie poprowadzi red. Katarzyna Węglarczyk. Będzie można też wspomóc finansowo organizacje charytatywne pracujące na rzecz ofiar konfliktów zbrojnych.

O przebiegu poprzedniego nabożeństwa "Noc Światła" pisaliśmy tutaj.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELANY, NOC ŚWIATŁA, SANKTUARIUM CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Reklama