"Rz": Referendum? Nic o nim nie wiemy...

dodane 21.02.2018 06:50

PAP |

Wyniki badania powinny zaniepokoić prezydenta. Tylko jedna czwarta obywateli wie, w jakiej sprawie i kiedy ma się odbyć referendum - informuje środowa "Rzeczpospolita".

"Rz": Referendum? Nic o nim nie wiemy...   Jakub Szymczuk /Foto Gość Prezydent Andrzej Duda

Zaledwie niespełna 40 procent badanych słyszało o prezydenckim pomyśle przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum w sprawie zmian w konstytucji - czytamy w artykule.

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" "odsetek respondentów, którzy wiedzą, że w Polsce ma się odbyć referendum i są w stanie poprawnie wskazać inicjatywę referendalną prezydenta Andrzeja Dudy", to 26,3 procent badanych.

"Z naszych obserwacji wynika, że z biegiem czasu zwiększa się liczba tych, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu" - komentuje wiceszef Kancelarii Prezydenta i pełnomocnik ds. referendum Paweł Mucha.

"Jesteśmy na razie na wczesnym etapie konsultacji społecznych, zainteresowanie zwiększy się, kiedy znane będą konkretne ważne tematy, o które chcemy zapytać obywateli, np. kwestie podmiotowości w relacjach z UE, systemu ochrony zdrowia, czy wzmocnienia demokracji partycypacyjnej" - dodał Paweł Mucha.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", KONSTYTUCJA, PAP, POWTÓRZENIE, PREZYDENT, PREZYDENT RP, PRZEGLĄD PRASY, REFERENDUM

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 nika 21.02.2018 12:03
Niezalogowany użytkownik Ej, panie Tomaszu, błąd logiczny. Zaledwie = tylko, niespełna = mniej niż, niecałe. Mogłoby również być niespełna 99% (np. 98,7%) i nie byłoby zaledwie....
Plusów: 10 Tomasz 21.02.2018 08:53
Niezalogowany użytkownik „Zaledwie niespełna”? To masło maślane?
Plusów: 15 jurek 21.02.2018 08:42
Niezalogowany użytkownik Czyli 40% ludzi słyszało o czymś czego jeszcze nie ma (nie ogłoszono). Przecież nawet nie ogłoszono choćby założeń tej nowej konstytucji, ani pytań referendalnych. To nad czym głosować?

wszystkie komentarze >