107,6 FM

Dawid Kubacki za sterami szybowca

Spełni się marzenie medalisty olimpijskiego, który - oprócz skoków narciarskich - kocha lotnictwo. Władze jego rodzinnego miasta wręczyły mu voucher na kurs szybowcowy.

Nasz brązowy medalista z Pjongczang był w poniedziałek 26 lutego gościem honorowym podczas sesji Rady Miasta w Nowym Targu. - Jest mi niezmiernie miło móc panu wręczyć voucher na kurs szybowcowy na naszym lotnisku - mówił Grzegorz Watycha, burmistrz stolicy Podhala. - Na pewno skorzystam i to może już tego lata - przyznał z radością D. Kubacki i podziękował za miły prezent.

Nie zabrakło gratulacji także od przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Rajskiego i innych radnych.

Skoczek jest stałym gościem na nowotarskim lotnisku, bo skoki narciarskie łączy właśnie z modelarstwem i w ogóle z awiacją. To w Nowym Targu jako bardzo młody chłopak wypuścił w niebo swój pierwszy samolot. - Zrobił go samodzielnie. Trochę się bał go przetestować, ale wszystko poszło gładko - śmieje się Edward Kubacki, tata Dawida. - Był po prostu wniebowzięty, kiedy znalazł się za sterami F16. To go kręci, to jest to. On kocha latanie! - wzrusza się tata naszego brązowego medalisty z Pjongczang.


Tekst o Dawidzie Kubackim i Kamilu Stochu w najnowszym wydaniu "Gościa Krakowskiego" nr 9 na 4 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy