107,6 FM

XI Metropolitalne Święto Rodziny

„Rodzina - radość miłość” - to hasło tegorocznego Metropolitalnego Święta Rodziny. Jest to nawiązanie do adhortacji Amoris laetitia, w której papież Franciszek wzywa wiernych, by towarzyszyli rodzinom na każdym etapie ich życia.

XI Metropolitalne Święto Rodziny   Abp Wiktor Skworc na spotkaniu organizacyjnym w sprawie Metropolitalnego Święta Rodziny Mateusz Kornas /Radio eM Pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny odbyło się dziś w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Samorządowcy deklarowali na nim gotowość do organizacji wielu wydarzeń. XI Metropolitalne Święto Rodziny po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. - Pracowaliśmy nad Metropolitą 10 lat, a w 2007 roku powstała idea naszego wydarzenia - przypomina prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka Szulik:

Dodawał abp Wiktor Skworc. Z racji, że familijne święto odbędzie się w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, na spotkaniu organizacyjnym nie mogło zabraknąć jej przewodniczącego, Kazimierza Karolczaka.

Tegoroczne święto zainaugurowane zostanie w sobotę 19 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

XI Metropolitalne Święto Rodziny   Pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny Mateusz Kornas /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama