107,6 FM

Polskie siostry zakonne za ochroną praw do życia

Ochrona prawa do życia każdego człowieka jest jedną z najważniejszych spraw; siostry zakonne w Polsce modlą się o ochronę prawa do życia nienarodzonych oraz za tych, którzy stanowią prawo - podkreślono w komunikacie Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

W poniedziałek sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ma zająć się projektem komitetu "Zatrzymaj aborcję"; znosi on przesłankę eugeniczną, zezwalającą na przerwanie ciąży ze względu na wady płodu. Komisja ma zaopiniować projekt dla Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

W komunikacie żeńskich zgromadzeń zakonnych, udostępnionym przez KEP podkreślono, że "Siostry zakonne w Polsce modlą się o ochronę prawa do życia nienarodzonych oraz za tych, którzy stanowią prawo".

"Łączą się w ten sposób duchowo z apelem Konferencji Episkopatu Polski i całego Kościoła katolickiego o konieczności bezwarunkowego szacunku należnego każdej istocie ludzkiej we wszystkich chwilach jej istnienia. Ochrona prawa do życia każdego człowieka jest jedną z najważniejszych spraw" - głosi komunikat, podpisany przez przewodniczącą Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych matkę Maksymillę Pliszkę.

O przyspieszenie prac nad projektem apelowali w ostatnim czasie m.in. jego autorzy oraz przedstawiciele Kościoła katolickiego. "Oczekujemy, że Sejm niezwłocznie podejmie prace nad projektem komitetu <<Zatrzymaj aborcję>> - mówiła w lutym jego pełnomocniczka Kaja Godek. Były przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych abp Henryk Hoser mówił w minionym tygodniu, że trzeba przyspieszyć prace nad projektem "Zatrzymaj aborcję". "Zrelatywizowanie prawa do życia grozi zrelatywizowaniem praw człowieka" - ocenił.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama