107,6 FM

Kard. Nycz: Obok procesji z palmami są spotkania, gdzie padają złowrogie słowa przeciw życiu

W parafiach wychodzą procesje z palmami, ludzie śpiewają radosne "Hosanna Synowi Dawidowemu", ale obok tych procesji są inne spotkania, gdzie padają złowrogie słowa przeciw życiu, przede wszystkim przeciw ochronie życia i wszystkim, którzy próbują życia bronić - mówił kardynał Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. w Niedzielę Palmową w warszawskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego wskazał, że nasza droga zbawienia - od Niedzieli Palmowej, od: Hosanna aż do: Ukrzyżuj - powtarza się w naszym życiu i powtarzała się przez wieki.

"Także dzisiaj w różnych miejscach świata jest: Hosanna, ale w także różnych miejscach świata jest złowrogie: Ukrzyżuj, mówione Chrystusowi, mówione Kościołowi. Także na ulicach naszych polskich miast" - mówił kard. Nycz na zakończenie Mszy w słowie skierowanym do bardzo licznie zgromadzonych wiernych.

Podkreślił, że w parafiach dzisiaj wychodzą procesje z palmami, ludzie śpiewają radosne "Hosanna Synowi Dawidowemu". "Cieszymy się, że Jezus jest z nami. Ale wiemy, że obok tych procesji są inne spotkania, gdzie padają złowrogie słowa przeciwko życiu, przede wszystkim przeciwko ochronie życia oraz przeciwko tym wszystkim, którzy próbują życia bronić" - zaznaczył kard. Nycz.

Dodał, że te okrzyki "są złowrogie i bardzo często poza granicami kultury, a nawet przyzwoitości".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama