107,6 FM

Wzrost liczby uczestników Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych w Rzymie

W tegorocznych uroczystościach Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego pod przewodnictwem papieża Franciszka w Watykanie i Rzymie wzięło udział znacznie więcej osób niż w minionych latach - odnotowała komenda policji w Wiecznym Mieście.

Obchodom towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Ulice stolicy Włoch, w tym szczególnie rejon Watykanu patroluje kilka tysięcy policjantów, karabinierów i żołnierzy.

W wydanym komunikacie komenda rzymskiej policji podała, że w tym roku zanotowano wzrost liczby uczestników papieskich uroczystości średnio o jedną piątą w porównaniu z zeszłym rokiem.

W niedzielnej mszy na placu Świętego Piotra, zakończonej wielkanocnym orędziem papieża i błogosławieństwem Urbi et Orbi udział wzięło ponad 80 tysięcy osób. Wszyscy przeszli bardzo drobiazgowe kontrole.

20 tysięcy wiernych było wokół Koloseum podczas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, gdzie również obowiązywały nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Policja wyjaśniła, że obecnie, po zakończeniu głównych kościelnych uroczystości uwaga sił porządkowych przenosi się do historycznego centrum Rzymu, gdzie przebywają tysiące turystów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama