107,6 FM

Unikatowe nagranie ks. Blachnickiego!

Ks. Bartłomiej Parys SVD opublikował na YouTube unikatowe nagranie konferencji ks. Franciszka Blachnickiego. Mówi on o charyzmatycznych początkach w Ruchu Światło-Życie i napięciach, jakie to rodziło.

Dokładnie 40 lat temu - 9 kwietnia 1978 r. w South Bend w USA - założyciel ruchu oazowego doświadczył tego, co nazywa się "chrztem w Duchu Świętym", a sam kandydat na ołtarze nazywał "chrztem Ducha".

Do tego wydarzenia nawiązał ks. Blachnicki w konferencji dla odnowy charyzmatycznej w Dublinie 14 lutego 1984 roku. Mówił o tym doświadczeniu, o charyzmatycznych początkach w Ruchu Światło-Życie, o napięcia, jakie to rodziło oraz o jedności w Duchu Świętym.

Więcej szczegółów opisie do nagrania na YouTube.

Jedność w Duchu Świetym - ks. Franciszek Blachnicki
Bartłomiej Parys, SVD

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Tom
    10.04.2018 00:28
    Czy znak Ruchu Światło-Życie nie został wpisany czasem w krzyż celtycki? Jeżeli tak, to poważny błąd.
    doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama