Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał

dodane 16.04.2018 10:38

Jarosław Dudała misyjne.pl /Superwizjer TVN

Tomasz Komenda, który przesiedział w więzieniu 18 lat, niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny, powiedział "Superwizjerowi" TVN, że swoje uwolnienie zawdzięcza św. Janowi Pawłowi II.

Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał   Józef Wolny /foto gość Jan Paweł II

Komenda przyznał, że nie jest człowiekiem wierzącym. Nie chciał się spotykać z więziennym kapelanem. Miał jednak w celi zdjęcie Jana Pawła II.

- Zacząłem się do niego modlić. Mówiłem: jeśli jesteś święty, masz tę dziewczynę tam, na górze, macie jakiś kontakt… Jeśli masz mnie wziąć na górę, to weź mnie teraz. Jeśli mam wyjść na wolność, to pozwól mi wyjść na wolność. I właśnie po pół roku zapukał do bram więzienia pan Remik – to jest cud że papież mnie wysłuchał. Powiedział, że wyjdę na wolność. Jednym słowem: wysłuchał mnie papież. Obiecałem sobie, że pojadę do Rzymu, na cmentarz papieża i podziękuję mu osobiście - powiedział Tomasz Komenda, dodając, że .zamierza spełnić swą obietnicę w maju, tj. po ostatecznym uniewinnieniu.

Wspomniany przez niego "pan Pemik" to policjant, który znalazł nowe dowody, świadczące na korzyść Tomasza Komendy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TOMASZ KOMENDA

Przeczytaj komentarze | 25 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gosia 24.04.2018 10:51
Niezalogowany użytkownik Pan Tomasz nie powiedzial ,ze nie wierzy w Boga ,nie przyjmował kapelana , bo bał się ,że ktoś mu krzywdę zrobi i przestał komukolwiek ufać. Powiedział tylko ,ze nie jest za bardzo pobożny, a to różnica.
Plusów: 3 gość1 20.04.2018 09:53
Niezalogowany użytkownik Twój wpis jest sprzeczny sam w sobie, a poza tym zawiera ...kłamstwo, bo jeśli wstydzisz się wiary katolickiej to NIE JESTEŚ katoliczką - po prostu.
Plusów: 1 hub381 19.04.2018 15:01
Nie spotykał się z kapelanem więziennym.To dużo mówi.A że miał zdjęcie JP II to dobrze,a czy się do niego modlił ? Wie tylko sam osadzony i to niewinnie przez niby"niezawisły sąd"zawyrokowany.
Plusów: 3 Uri 19.04.2018 11:01
Niezalogowany użytkownik To jakby: jest ojcem i wstydzę swoich dzieci! Normalne, tak?

wszystkie komentarze >