Trump nadal chce się spotkać z Putinem

dodane 16.04.2018 19:05

PAP |

Prezydent USA Donald Trump nadal chce się spotkać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, jednak spotkanie takie nie jest jeszcze zaplanowane - oświadczyła w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Trump nadal chce się spotkać z Putinem   PAP/EPA/MIKE THEILER / POOL Donald Trump

W marcu, wbrew instrukcjom swych doradców, Trump pogratulował telefonicznie Putinowi zwycięstwa w wyborach i omówił z nim możliwe spotkanie.

Po rozmowie Trump powiedział, że w nieodległej przyszłości chciałby się spotkać z rosyjskim prezydentem, by omówić kwestie wyścigu zbrojeń, Korei Północnej, Ukrainy i Syrii.

Sanders powtórzyła też w poniedziałek, że Trump ma zamiar wycofać z Syrii amerykański kontyngent wojskowy, ale nie ma jeszcze harmonogramu takiej operacji.

Wcześniej Sanders wydała komunikat, w którym napisała: "(Prezydent) chce, by siły USA wróciły do kraju tak szybko, jak to tylko możliwe".

Po ataku chemicznym z 7 kwietnia, do którego doszło w mieście Duma pod Damaszkiem, w ramach akcji odwetowej USA, Francja i Wielka Brytania przeprowadziły w sobotę nad ranem serię nalotów na obiekty strategiczne w Syrii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, PAP, PREZYDENT, ROSJA, SYRIA, TRUMP, USA, WOJNA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 tyle w temacie 16.04.2018 22:50
Niezalogowany użytkownik Nie warto. Putin to zły człowiek a Rosja to agresywny, totalitarny, podstępny reżim.
Plusów: 0 wujek_Olek 16.04.2018 21:05
Radzę mu wcześniej wysuszyć swoje -deep state- bagno (panów Mueller, Comey, McCain, pani HilLIARy i innych), jak obiecał i dlaczego go wybrano. Może sie chętnie wzorować na Erdoganie, temu sie udało, jak na razie. Good luck Donald, drain the swamp! Jak dasz radę, świat z tobą i Wladimirem powróci na drogę postępu cywilizacyjnego, jak Bóg da, inshallah, bezrat hashem, so Gott will!
Plusów: 0 von nogay 16.04.2018 20:58
Niezalogowany użytkownik buszmen, on się nie kwalifikuje nawet do sadu dla ludożerców
Plusów: 0 Ona 16.04.2018 20:30
Niezalogowany użytkownik Przychopaty! Chcą rozpętac światową wojnę!! Tylko kasa się liczy!

wszystkie komentarze >

Reklama