Nowe obietnice PiS wejdą w życie jeszcze przed wyborami samorządowymi?

dodane 17.04.2018 09:40

PAP |

Jest przekonanie i pewność, że propozycje z sobotniej konwencji PiS zrealizujemy w tym roku, a ja myślę, że nawet nieco wcześniej, bo przed październikiem, przed wyborami samorządowymi - powiedział we wtorek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Nowe obietnice PiS wejdą w życie jeszcze przed wyborami samorządowymi?   HENRYK PRZONDZIONO /Foto gość

Terlecki pytany w Radiu Plus, o sobotnie zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, podkreślił że będą one "sukcesywnie wprowadzane do Sejmu". "Niektóre zmiany są terminowe, np. wyprawka dla uczniów musi w sierpniu już trafić do rodziców, więc odpowiednio musi być przygotowana" - powiedział Terlecki. Potwierdził również, że podatkowe zmiany będą obowiązywać od 2019 r.

Podkreślił, że sytuacja gospodarcza jest bardzo dobra i pozwala na to, by "składać kolejne oferty na rzecz rodzin i poprawy warunków życia". "Będziemy dokładnie wiedzieć, za parę tygodni jak wygląda sytuacja finansowa państwa z zeszłego roku, jaki będzie budżet planowany na przyszły rok. To wszystko się powinno w budżecie zmieścić. (...) To też nie zamyka naszych planów, myślimy jeszcze o następnych działaniach na rzecz poprawy warunków życia" - powiedział wicemarszałek Sejmu.

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu zapowiedział 5 nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Wśród projektów prorodzinnych, przygotowanych przez rząd wicepremier Beata Szydło wymieniła m.in. premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka, darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz bon przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PIS

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Iga 18.04.2018 18:18
Niezalogowany użytkownik A kiedy będzie 500+ dla biednych emerytów... Wstyd żeby emeryta nie było stać na wykupienie leków... Głodowe Emerytury i Waloryzacje.... obiecanki cacanki.... przed wyborami dużo....obiecywali i na tym koniec...!!!!!!!!!
Plusów: 0 ula 18.04.2018 13:05
Niezalogowany użytkownik Szkoda, że prorodzinnie nie przegłosowali jeszcze "Zatrzymać aborcję"...
Plusów: 0 Franko Bankster 18.04.2018 09:35
Niezalogowany użytkownik Najpierw nalezy zrealizowac obietnice przedwyborcze.Bo wyjdziecie na Pinokia.
Plusów: 1 Gość 17.04.2018 17:34
Niezalogowany użytkownik Kielbasa wyborcza az wstyd. Na pewno zaczna od darmowych lekow dla kobiet w ciazy. To nic nie kosztuje, bo w ciazy lepiej zadnych lekow nie brac. Ale jak sie urodzi wczesniak, albo chore dziecko, to na to PiS juz pieniedzy nie ma.

wszystkie komentarze >