Polska przewodniczka zaatakowana pod szczytem Gerlacha

dodane 17.04.2018 13:22

Wojciech Teister /Krakow.wyborcza.pl

Słowacka policja poszukuje mężczyzny, który miał być sprawcą awantury.

Kuriozalne i niebezpieczne zdarzenie opisuje krakowski oddział "Gazety Wyborczej". W minioną sobotę przewodniczka wysokogórska z Polski prowadziła na Gerlacha - najwyższy szczyt całych Tatr - dwie klientki. W czasie pokonywania trudnego miejsca zwanego Batyżowiecka Próbą jej zespół mijał się z trzyosobowym zespołem, który wedle relacji kobiety był prowadzony przez Słowaka. Doszło do utarczki słownej, mężczyzna miał zwyzywać i rzucić pytanie co tam robi. Gdy ta wyjaśniła, że posiada licencje przewodnika uprawniającą do prowadzenia klientów na Gerlach i chciała zrobić mu zdjęcie w celach identyfikacyjnych, doszło do rękoczynów. Słowak najpierw próbował odebrać jej smartfona, a następnie szarpał i przewrócił. Następnie uderzył ją w głowę. Sytuacja miała miejsce na wysokości około 2300 m.n.p.m., w mocno eksponowanym miejscu, na wąskim, skalnym odcinku drogi na szczyt.

Batyżowiecka Próba to odcinek drogi, którą zwyczajowo latem schodzi się z Gerlacha, a zimą wchodzi i schodzi (w ramach najpopularniejszego wariantu). Być może właśnie fakt wprowadzania klientów drogą "zejściową" był początkiem kłótni. 

Przewodniczka zgłosiła sprawę na posterunku policji w Starym Smokovcu. Jeśli oskarżenia kobiety zostaną udowodnione, napastnikowi grozi kara jednego roku pozbawienia wolności.

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 krut00 19.04.2018 21:17
W tm "źródle" na które się powołujecie płynie czysta trucizna. To coś jak niedawny artykuł o papieżu Franciszku gdzie "natchniony" redaktor uzasadniał posunięcia głowy kościoła katolickiego naukami żydowskiego UB-ka grasującego w powojennej Polsce.
Plusów: 1 Gość 17.04.2018 23:05
Niezalogowany użytkownik Czemu gazeta wybiórcza ma być źródłem?
Plusów: 0 Gość 17.04.2018 20:44
Niezalogowany użytkownik http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/211905,zakopane-napadla-na-hotel-z-zemsty-za-zwolnienie,id,t.html to ta sama babka. Warto wysłuchać co ma do powiedzenia Słowak bo to nie pierwsza bójka z jej udziałem.
Plusów: 0 Jaros 17.04.2018 16:27
Niezalogowany użytkownik Faktycznie bzmi jak spór o kompetencje "„bydło z Polski nie ma prawa prowadzić turystów na Gerlach”.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/podhale/a/slowacja-polka-napadnieta-w-tatrach-mezczyzna-chcial-ja-zrzucic-w-przepasc,13102870//'

wszystkie komentarze >