107,6 FM

Piotr Duda o śledztwie dot. łamania praw pracowniczych

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" spotkał się z dziennikarzami w Sosnowcu.

Piotr Duda o śledztwie dot. łamania praw pracowniczych   Piotr Duda, przewodniczący "Solidarność" Tomasz Gołąb /Gość Niedzielny Przewodniczący  Solidarności Piotra Duda zapowiedział, że złoży wniosek o nadzór Prokuratora Generalnego nad śledztwem dotyczącym utrudniania działalności związkowej w szpitalach na Śląsku.

Sprawa ma związek  ze zwolnieniem ze szpitala w Złotoryi, pielęgniarki z 40-letnim stażem, przewodniczącej NSZZ 'Solidarność'. W wypowiedzi dla mediów pielęgniarka mówiła, że po przejęciu szpitala przez prywatną spółkę, sytuacja placówki pogorszyła się i brakuje personelu. Władze szpitala uznały, że zniesławiła tę instytucję i zwolniły pielęgniarkę.Piotr Duda mówił:

Piotr Duda podkreślił, że ma wielki żal do starostów powiatowych, że oddali placówki w ręce firmy, która nie przestrzega żadnych standardów prawa pracowniczego, tylko po to, żeby pozbyć się problemu.

Ponadto zapytany o  wynajęcie sali BHP Stoczni Gdańskiej ONRowi, odpowiedział, że Solidarność nie będzie się nikomu tłumaczyć! To nasza sala i możemy ją dzierżawić lub nie - komu chcemy - mówił Piotr Duda podczas spotkania z dziennikarzami w Sosnowcu.

ONR wynajął historyczną salę BHP Stoczni Gdańskiej w sobotę. Później narodowcy przemaszerowali ulicami miasta. Szef Solidarności zwrócił uwagę, że zgodę na taki przemarsz wydał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Tyle tylko, że we wniosku nie podano KTO będzie maszerował.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama