107,6 FM

Poznaj neoprezbiterów

Przedstawiamy siedmiu nowych księży, którzy przyjęli święcenia kapłańskie. Kim są, skąd pochodzą i jak odpowiadali na pytania naszej ankiety?

Poznaj neoprezbiterów   Ks. Wojciech Dombek

Urodził się 8 lutego 1992 roku w Tarnowskich Górach. Pochodzi z parafii św. Antoniego w Tworogu. Ma dwie siostry (26 i 38 lat) i czterech braci (31, 33, 36 i 37 lat). Ukończył Technikum Leśne w Brynku i WT UO. Od piątek klasy szkoły podstawowej był ministrantem.

Temat pracy magisterskiej: Posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w diecezji gliwickiej w latach 1992-2017 w świetle dokumentów Kościoła .

Parafia praktyki diakońskiej: Wniebowzięcia NMP w Rudach.  

Hasło z obrazka prymicyjnego: „Wierny przyjaciel potężną obroną, kto przyjaciela znalazł, skarb znalazł” (Syr 6, 14).

Moją ulubioną księgą lub/i postacią biblijną jest… Cała księga Pisma Świętego

Ulubiony święty: św. Antoni z Padwy, św. Wojciech, św. Jan Paweł II i św. siostra Faustyna. To oni pomagali mi w trudnych momentach rozwijania mojego powołania, w trudnych momentach mojego życia. Każdego dnia polecam się im pod opiekę.

Św. Antoni, bo pochodzę z parafii pod jego wezwaniem, św. Wojciech bo to patron z chrztu świętego, a św. Jan Paweł II i św. siostra Faustyna są ze sobą bardzo mocno związani, a ja codziennie odmawiam koronkę do Bożego Miłosierdzia i należę do wspólnoty GROM.

Kapłaństwo jest dla mnie… życiowym powołaniem, które muszę codziennie na nowo odkrywać, codziennie na nowo wybierać to, co raz się wybrało. Kapłaństwo nie jest dla mnie sposobem na życie, ale możliwością pomagania tym, którzy potrzebują tej pomocy od kapłana.

Kościół jest dla mnie… domem, wspólnotą osób wierzących, jedną wielką rodziną, mającą te same wartości, przekonania i cele.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama