Morawiecki: Miejsce Polski w przyszłości to nie peryferie

dodane 01.06.2018 20:31

PAP |

Jesteśmy wielkim, wspaniałym narodem, którego miejsce w przyszłości to nie peryferie - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek w czasie spotkania z mieszkańcami Białegostoku. Dodał, że nasze miejsce jest w centrum Europy.

Morawiecki: Miejsce Polski w przyszłości to nie peryferie   PAP/Artur Reszko Mateusz Morawiecki

Morawiecki na zakończenie swego wystąpienia w czasie spotkania w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku powiedział, że "brak wiary w Polskę i dumy z Polski" było tym, czego mu brakowało przez poprzednie 25 lat.

"My mamy najpiękniejszą historię (...), nie mamy się czego wstydzić w porównaniu do większości innych nacji, mamy przepiękne rozdziały naszej historii, w XX wieku trzy razy zmieniliśmy losy świata, a przynajmniej Europy na lepsze, w przeciwieństwie do naszych sąsiadów, którzy zmieniali je na gorsze" - mówił premier.

Wymieniając "wielkich wspaniałych ludzi" podał przykład Mikołaja Kopernika, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie i Jana Pawła II, ale wymienił również rodzinę Kowalskich i inne z Ciepielowa, które ukrywały Żydów w czasie II wojny światowej i zostały za to wymordowane przez Niemców. "Również robotnicy strajkujący pod lufami karabinów ZOMO - to byli wielcy ludzie" - dodał Mateusz Morawiecki.

"Bardzo często tak się mówi, że powinniśmy się wstydzić naszej historii, naszych osiągnięć. Otóż nie. My powinniśmy być dumni z naszych osiągnięć, z naszych przodków. Jesteśmy wielkim wspaniałym narodem, którego miejsce w przyszłości nie jest na peryferiach (...). Jest w centrum Europy miejsce nasze" - powiedział premier dodając, że "chcemy współdecydować co najmniej o losach Europy".

Zwracał też uwagę na znaczenie nie tylko dóbr materialnych, czyli szybkiego podnoszenia standardu życia w kraju, ale i takie wartości, których - zdaniem Morawieckiego - brakowało w III RP, jak wiara w Polskę czy duma z własnego kraju.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, POLITYKA, PREMIER, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Darek 02.06.2018 17:00
Niezalogowany użytkownik Ciekawe jakim cudem 4% muzułmanów zdoła narzucić Europie "wieczny Ramadan"? A co do myśli Jana Pawła II, to niestety, Polska zachwycała się papieżem, bo był fajny, miał poczucie humoru i był Polakiem, ale nie słuchała tego, co miał do powiedzenia. Nawet w ateistycznej Francji są wybitni teologowie, którzy podążają drogą Jana Pawła II, zaś w katolickiej Polsce Karol Wojtyła był ostatnim teologiem światowej klasy. Woleliśmy słuchać opowiadania o kremówkach i błogosławieństwa po polsku , niż czytać encykliki.
Plusów: 0 dość 02.06.2018 15:08
Niezalogowany użytkownik A ludzie wiali stąd na peryferyjne zmywaki w Londynie. Frajerzy jacyś. Podobno 2 miliony głów mamy teraz w plecy. I na ZUS nie ma kto pracować.
Plusów: 0 ambi walenty 02.06.2018 14:34
Niezalogowany użytkownik Europa (Unia) już za rok, albo dwa, będzie zupełnie inną Europą. Nie będzie tam posłów walczących z własnym państwem. Będą inne rządy, w niektórych najbardziej postępowych krajach trwać będzie wieczny Ramadan. Może się okazać że miejsce Europy będzie w Polsce, a nie odwrotnie. Zobaczymy kto się będzie śmiał... za rok. Czy jesteśmy wielkim narodem? Czy kiedykolwiek byliśmy? Oj, to bardzo trudne pytanie. Byli ludzie wielcy, prawi, i były kanalie, co ich mordowały. Byli i są ciężko pracujący, są tacy co za bezcen sprzedawali kraj. I tak dalej, wszyscy wiemy. Kim jesteśmy, a kim moglibyśmy być gdyby Polska znaczyła dla wszystkich to samo? A co zrobiliśmy z bezcennym dorobkiem św. Jana Pawła II, i naszym, kiedy milionami spotykaliśmy się z Nim zjednoczeni jedną myślą i dążeniem? Gorzka i bardzo drogo okupiona jest ta nasza duma. Zamiast radości więcej w niej wyrzutów sumienia i zadań które wciąż czekają na spełnienie. A może tylko taka duma buduje, a nie pozwala trwać w samozachwycie...
Plusów: 1 Jurek 02.06.2018 14:01
Niezalogowany użytkownik Nie wiem skad te kompleksy Morawieckiego. Polska jest wspanialym krajem. A nawet geniusz Prezesa nie zmieni jej polozenia na np. Brzeg atlantyku

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl