Spała. Zbliżają się ogólnopolskie dożynki

To wydarzenie to powrót do tradycji ogólnopolskich dożynek w Spale, które mają prawie 100-letnią historię. Dożynki Polskie odbędą się w niedziele (28 września), a rozpoczną o godz. 11:00 polową Mszą św. przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej.

Po mszy świętej zaplanowano przejście barwnego korowodu dożynkowego, oficjalny ceremoniał dożynkowy z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, rolników i gości honorowych oraz  prezentację wieńców dożynkowych.

Gospodarzem wydarzenia jest minister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski:

 

Spała. Zbliżają się ogólnopolskie dożynki  

W centrum Spały na uczestników dożynek czekać będą: strefa wystawiennicza i kulinarna, wiele atrakcji artystycznych, prezentacja kultury ludowej wszystkich regionów Polski, w tym występy zespołów ludowych.

Na dożynki warto przyjechać całymi rodzinami. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla najmłodszych w specjalnej strefie zabaw i animacji.

Wstęp na dożynki jest wolny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później