Po wakacjach do Sejmu trafi projekt dot. emerytur dla matek

dodane 07.06.2018 09:40

PAP |

Po wakacjach do Sejmu trafią projekty ustaw dotyczących emerytur dla matek i premii za szybsze urodzenie drugiego dziecka - zapowiedziała w czwartek wicepremier Beata Szydło. Wyraziła nadzieję, ze zostaną one uchwalone do końca roku tak, by mogły obowiązywać od 2019 r.

Po wakacjach do Sejmu trafi projekt dot. emerytur dla matek   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

Beata Szydło została zapytana w czwartek w RMF FM czym zajmuje się w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Przypomniała, że jest wicepremierem i przewodniczącą Komitetu Społecznego Rady Ministrów. "Utworzyliśmy Komitet Społeczny Rady Ministrów, bo przypominam, że wcześniej już był powołany komitet ekonomiczny, dlatego iż uważamy, że programy i projekty społeczne, które realizuje rząd, nie tylko te w tej kadencji, bo one już zostały wdrożone w życie większości, a do końca kadencji zakończymy to wszystko, co było zaplanowane" - powiedziała.

Dodała, że przygotowywane są również nowe projekty i plany na kolejne lata. Poinformowała, że w środę komitet zajmował się projektami i programami dla młodzieży i dla rodzin. "W tej chwili przygotowywane są również projekty ustaw dotyczące emerytur dla mam, co zostało zapowiedziane przeze mnie na konwencji w Warszawie" - powiedziała. Dodała, że również opracowywane są projekty dotyczące premii za szybsze urodzenie drugiego dziecka.

Według niej projekty te mają po wakacjach trafić pod obrady Sejmu i zostaną. "Mam nadzieję, do końca roku (zostaną) uchwalone dlatego, żeby chcemy, żeby te ustawy obowiązywały od przyszłego, 2019 r." - zaznaczyła wicepremier.

W połowie kwietnia podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w Warszawie Beata Szydło przedstawiła rozwiązania z zakresu polityki prorodzinnej przygotowane w ramach kierowanego przez nią Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jak mówiła, projekty Komitetu zaadresowane są m.in. do matek. "Nazwijmy je sobie dzisiaj +mama plus+" - zaproponowała. Propozycje te - dodała Szydło - obejmują m.in. zabezpieczenie emerytalnego matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci oraz premie za "szybkie urodzenie drugiego dziecka".

W środę wieczorem Sejm odrzucił wnioski PO o wyrażenie wotum nieufności wobec Beaty Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Platforma wskazywała w swych wnioskach, że obie członkinie rządu Mateusza Morawieckiego odpowiedzialne są za niedawny protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, PAP, PIS, RODZINA, RZĄD, SEJM, SPOŁECZEŃSTWO

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 małgosia 07.06.2018 14:46
Niezalogowany użytkownik Emerytura powinna być tylko od składek, pracował ktoś 40 lat ma wyższą niż ten co 20.Co wypracujemy to zbierzemy.Co mają składki płacone na ZUS z wyżywieniem domowników.
Plusów: 1 ON 07.06.2018 14:36
Niezalogowany użytkownik no przecież jest! matka opiekująca się dzieckiem niepelnosprawnym otrzymuje świadczenie wraz ze składką emerytalną i nabywa prawa do emerytury
Plusów: 2 Hannah 07.06.2018 13:33
Niezalogowany użytkownik A co z dodatkiem dla ojców, którzy np. wychowali i wyżywili 7-ro dzieci? I mają dziś 1650 zł emerytury? Już słyszę od kolegów z dawnej pracy - masz dzieci to niech ci pomagają! więc ich pytam: a co z waszą emeryturą - bo macie taką samą? więc mi odpowiadają, i psioczą w niebo głosy , że owszem mają taką małą ... i domagają sie dodatku od państwa, bo mieli jedno lub dwoje dzieci !!! ale psioczą dalej , że jak rząd pracuje nad dodatkiem dla matek to mówią , że to rozdawnictwo ! tak jak na tym forum ... Trafisz za nimi ???? trafisz! jak za głupim GPS-em !
Plusów: 4 Dremor 07.06.2018 13:04
Odpowiedzialny rząd w czasie koniunktury powinien zajmować się ograniczaniem deficytu i cięciem nadmiernych wydatków, a nie nowym rozdawnictwem. Teraz jest fajnie, bo jest koniunktura, ale co będzie, jak znowu przyjdzie kryzys?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl