Emerytury dla matek z czwórką dzieci

dodane 11.06.2018 20:30

PAP |

Od 1 stycznia 2019 r. będą obowiązywały przepisy ws. przyznania minimalnej emerytury dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci - zapowiedziała w poniedziałek wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.

Emerytury dla matek z czwórką dzieci   Pixabay

Wicepremier była pytana w Polsat News, kiedy w życie mogą wejść przepisy ws. tzw. matczynej emerytury.

"Od 1 stycznia 2019 roku. (...) My dotrzymujemy słowa. Wywiązywałam się zawsze ze swoich zobowiązań. W tej chwili jest przygotowywany projekt ustawy. Jesienią trafi do parlamentu po przyjęciu przez rząd. To jest wystarczający czas, żeby można było te zasady wprowadzić" - odpowiedziała Szydło.

Szydło podkreśliła, że "na pewno system emerytalny musi być zmieniony". "Na pewno musimy nad tym pracować i te prace już się toczą. Pytanie, co zrobić, żeby wspomóc emerytów. Emerytura dla mam, które urodziły i wychowały kilkoro dzieci, jest na pewno pewną formą pomocy, ale myślę, że to jeszcze nie wszystko" - mówiła wicepremier.

Od 1 marca najniższa emerytura wynosi 1029,80 zł.

O minimalnej emeryturze dla kobiet z czwórką dzieci mówił w ubiegłym tygodniu w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że tzw. matczyna emerytura zostanie wdrożona od nowego roku. Pomysł jej wprowadzenia premier zaprezentował podczas kwietniowej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy. "Przecież każdy się zgodzi, że nikt nie robi więcej dla przyszłości Polski, również dla przyszłości systemu emerytalnego niż te panie, które wychowują czwórkę lub więcej dzieci w rodzinach wielodzietnych" - argumentował wówczas Morawiecki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, PAP, RODZINA, SPOŁECZEŃSTWO, ŚWIADCZENIA

Przeczytaj komentarze | 58 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Matka wielodzietna 30.01.2019 17:52
Niezalogowany użytkownik Pani Szydło w wywiadzie dla Gościa latem 2018r. obiecała, że matki wielodzietne pracujące uzyskają korzystne przeliczenie emerytury. Niestety okazało się to nieprawdą. Okazuje się że dla naszego rządu tylko matki niepracujące zasługują na docenienie. Bardzo to przykre.
Plusów: 0 Matka wielodzietna 30.01.2019 17:45
Niezalogowany użytkownik Pani Szydło w wywiadzie udzielonym Gościowi Niedzielnemu latem 2018r. obiecała, że matki wielodzietne które wypracowały sobie emeryturę wyższą od minimalnej będą miały korzystne przeliczenie emerytury. Niestety okazało się to nieprawdą. Takie matki nie dostaną nic. Dla naszego Rządu na docenienie zasługują tylko matki niepracujące. Bardzo to przykre.
Plusów: 0 Ynkao 20.07.2018 23:09
Niezalogowany użytkownik Niebyło, niema i niebedzie takiego rządu, który wszystkim dogodzi. Jest to niemożliwe. Pozdrawiam
Plusów: 0 b. 17.06.2018 12:11
Niezalogowany użytkownik Mam czwórkę dzieci, jestem w kolejnej ciąży i pracuję w jako nauczycielka języka. polskiego w liceum. Na pół etatu. Czy dostanę matczyną emeryturę? Nie chcę rezygnować z pracy, bo ją lubię. Co z takimi kobietami jak ja?

wszystkie komentarze >