Walencja przyjmie imigrantów ze statku Aquarius

dodane 12.06.2018 17:20

VATICANNEWS.VA |

Hiszpański kard. Antonio Cañizares powołał specjalny sztab, który będzie koordynował pomoc Kościoła dla imigrantów znajdujących się na pokładzie statku „Aquarius”. Hiszpania przyjmie ponad 600 migrantów, którym nie pozwoliły zejść na ląd Włochy i Malta. Statek decyzją nowego hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza zawinie do portu w Walencji.

Walencja przyjmie imigrantów ze statku Aquarius   PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Archidiecezja Walencji jest gotowa na przyjęcie migrantów z pokładu „Aquariusa”. W tym celu miejscowy ordynariusz kard. Antonio Cañizares powołał specjalny sztab kryzysowy. Wszystkie organizacje i ośrodki charytatywne, parafie i szkoły diecezjalne będą współpracowały, aby zapewnić pierwszą pomoc migrantom, wśród których jest ponad 120 dzieci. Tutejsze media podkreślają, że niezbędna jest natychmiastowa pomoc medyczna. Warto podkreślić, że Archidiecezja Walencji od lat skutecznie pomaga nie tylko w przyjęciu imigrantów, ale także w ich integracji ze społeczeństwem.

„Przyjęcie w porcie w Walencji imigrantów na pokładzie «Aquariusa» jest dobrym gestem solidarności, który nas cieszy. Papież prosi nas w orędziu pokojowym z 2018, aby przyjąć, chronić, promować oraz integrować imigrantów”, napisał z kolei rzecznik Episkopatu ks. José María Gil Tamayo. Wiele organizacji pozarządowych i humanitarnych pochwaliły decyzję hiszpańskiego rządu, którą uważają za „obowiązek moralny i prawny”. Są jednak też i takie głosy, które obawiają się, że Hiszpania może stać się celem zmasowanej migracji.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Kamila 14.06.2018 09:24
Niezalogowany użytkownik Brawo! A Polskę lepiej aby dotknęła kara Boża za nieprzyjmowanie imigrantów teraz niż po naszej śmierci.
Plusów: 3 Alexy Neudorf 13.06.2018 13:41
Niezalogowany użytkownik Do Alexy - Czy Matka Boska Częstochowska też powinna wrócić do Afryki? - jest też przecież ciemnoskórą Madonną. Jak Polska będzie nadal miała tak niski przyrost naturalny będziesz Bogu wdzięczny za każdego "Murzyna" który Ciebie obrobi.
Plusów: 2 do Alexy 13.06.2018 12:15
Niezalogowany użytkownik ty tak na poważnie, ślepy widzi, że to Murzyni więc powinni mieszkać w Afryce, jak się rozniesie, że droga wolna cała Afryka popłynie za nimi, Obama z towarzystwem wykończyli Kadafiego, który blokował masową emigracje, dopóki Libia była dobrze zarządzanym państwem ze strażą przybrzeżną, zresztą Kaddafi przeznaczał również duże środki na zorganizowanie lepszego bytu Afrykańczykom u siebie, żeby ich nie gnało za morze
Plusów: 4 Alexy Neudorf 13.06.2018 09:04
Niezalogowany użytkownik Hiszpania jest państwem prawa gdzie jest przestrzegana konstytucja, trójpodział władzy i rozdział państwa od kościoła. Nie istnieje tam też narodowy kościół tylko kościół powszechny rzymsko-katolicki który bierze poważnie nauki papieża Franciszka i wprowadza je w życie. Raczej wstydziłbym się że twój kościół, który współrządzi państwem, nie zdobędzie się na taki gest. Twoja ironia jest nie na miejscu.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl