Tour de Pologne - Zmiana trasy w tatrzańskiej części wyścigu

dodane 13.06.2018 19:01

PAP |

Szósty etap tegorocznego Tour de Pologne poprowadzi z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej przy hotelu "Bukovina Resort", zamiast - jak wcześniej zakładano - do Popradu - poinformował w środę na konferencji prasowej w Krakowie dyrektor wyścigu Czesław Lang.

"Wcześniej planowaliśmy szósty odcinek z Zakopanego do Popradu, ale Słowacy w ostatniej chwili zmienili plany. Nie chcieliśmy dłużej czekać na ich ostateczną decyzję, więc postanowiliśmy zmienić trasę. Myślę, że ta zmiana jeszcze bardziej zwiększy widowiskowość wyścigu, bo doszedł kolejny trudny finisz, który będzie bardzo atrakcyjny dla kibiców. Myślę, że dawno nie było tak spektakularnego etapu na trasie. Wszystko skończy się podjazdem, po którym kolarzy czeka jeszcze krótki, ale bardzo szybki zjazd" - powiedział Lang.

Dodał również, że podpisał nową, pięcioletnią umowę z władzami Krakowa na organizację wyścigu.

Rywalizacja rozpocznie się 4 sierpnia etapem o długości 132 km ze startem i metą w Krakowie. W kolejnych dniach kolarze będą finiszować w Katowicach, Zabrzu, Szczyrku, Bielsku-Białej i dwukrotnie w Bukowinie Tatrzańskiej. W tej ostatniej miejscowości wyścig zakończy się po raz drugi.

Tour de Pologne obchodzi w tym roku potrójny jubileusz: mija 90 lat od pierwszych zawodów, będzie rozgrywany po raz 75., a Lang organizuje go od ćwierćwiecza.

Na dodatek kolarze będą się ścigać w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Honorowy patronat nad tą największą kolarską imprezą w kraju objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Ubiegłoroczny Tour de Pologne był niezwykle zacięty, a walka o zwycięstwo praktycznie toczyła się do ostatnich metrów ostatniego etapu. W klasyfikacji generalnej zwyciężył młody Belg Dylan Teuns, który tylko o dwie sekundy wyprzedził Rafała Majkę oraz o trzy Holendra Wouta Poelsa.

Niewiele jeszcze wiadomo o obsadzie tegorocznego wyścigu. Jak ogłoszono 18 maja podczas prezentacji trasy, na starcie staną wszystkie 18 drużyn World Tour, a "dzikie karty" otrzymały dotychczas trzy ekipy z zaplecza elity: CCC Sprandi Polkowice, francuski Cofidis oraz rosyjskie Rusvelo.

<PRE> Trasa 75. Tour de Pologne:

4 sierpnia, 1. etap: Kraków - Kraków (132 km) 5 sierpnia, 2. etap: Tarnowskie Góry - Katowice (158 km) 6 sierpnia, 3. etap: Chorzów - Zabrze (140 km) 7 sierpnia, 4. etap: Jaworzno - Szczyrk (179 km) 8 sierpnia, 5. etap: Wieliczka - Bielsko-Biała (152 km) 9 sierpnia, 6. etap: Zakopane - Bukovina Resort 10. sierpnia, 7. etap: Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska (136 km)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOLARSTWO, PAP, TOUR DE POLOGNE

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 bye cycle 13.06.2018 19:14
Niezalogowany użytkownik Ja rozumiem, raz, dwa razy, co jakiś czas, ale... co roku można sobie zamykać całe centrum Katowic na cały dzionek, bo kilkudziesięciu facetów... chce sobie pojeździć na rowerze! Dziwne miasto, jakieś takie... mało ważne czy niepoważne... Niechby co roku inni mogli dostąpić tej błyskotliwej atrakcji, światowej podobno promocji i szczytowych kibiców emocji... a tu klops, nikt się nie pcha, tylko te Katowice, dziwne no nie?

wszystkie komentarze >