"Godna pożałowania"

dodane 20.06.2018 06:36

PAP |

Antonio Guterres sekretarz generalny ONZ powiedział w oświadczeniu w reakcji na wystąpienie USA z Rady Praw Człowieka ONZ, że "znacznie bardziej wolałby", aby USA pozostały członkiem Rady - podano na stronie internetowej organizacji.

"Godna pożałowania"   PAP/EPA/ANDY RAIN Boris Johnson

W oświadczeniu podkreślono, że Rada Praw Człowieka odgrywa "bardzo ważną rolę w promowaniu i ochronie praw człowieka w całym świecie".

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Zeid Ra'ad al-Hussein na Twitterze określił decyzje Stanów Zjednoczonych jako "rozczarowującą". Ponadto dodał, że "zważywszy na stan praw człowieka w dzisiejszym świecie, USA powinny rozszerzać współpracę, a nie z niej rezygnować".

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson określił decyzję USA jako "godną pożałowania".

Amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley i sekretarz stanu Mike Pompeo ogłosili decyzję USA o wystąpieniu z Rady Praw Człowieka ONZ we wtorek. Obwinili Radę o uprzedzenia wobec Izraela, a jej działalność została poddana krytyce.

Rada Praw Człowieka ONZ, z siedzibą w Genewie, powstała w roku 2006 zastępując i przejmując większość funkcji dawnej Komisji Praw Człowieka ONZ.

Stany Zjednoczone w czasach administracji republikańskiego prezydenta USA George'a W. Busha (2001-2009) bojkotowały prace Rady z powodu jej krytycznej postawy wobec Izraela.

Następca George'a W. Busha, przedstawiciel Partii Demokratycznej w Białym Domu, prezydent Barack Obama włączył USA do prac Rady w 2009 roku w nadziei na poprawienie jej skuteczności.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, ONZ, ORGANIZACJE, PAP, PRAWA CZŁOWIEKA, USA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Gość 20.06.2018 20:02
Niezalogowany użytkownik Zechcesz podać źródło tej rewelacji?
Plusów: 2 wszystko jedno? 20.06.2018 14:21
Niezalogowany użytkownik my Polska też powinniśmy wystąpić. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Zeid Ra'ad al-Hussein 18 lutego 2018 oskarżył Polaków i polskiego premiera o ksenofobię i rasizm. Sam jest jordańskim arabskim islamskim księciem opływający w luksusy. Rada jest synekurą dla takich jak on i projektem ideologicznym teraz wspierającym plan zasiedlenia Europy i jej ostatecznej likwidacji.
Plusów: 17 zapytanie 20.06.2018 11:07
Niezalogowany użytkownik a co nam do tego?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl