107,6 FM

Dziękowali za pomnażane talenty

Zakończył się kolejny rok nauki w diecezjalnych szkołach dla muzyków kościelnych.

Uczniowie Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II st. I Studium Muzyki Kościelnej wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami 21 czerwca wzięli udział w uroczystym zakończeniu kolejnego roku szkolnego. Z tej okazji Mszy św. dziękczynnej w kościele św. Alberta Wielkiego w Gliwicach przewodniczył bp Andrzej Iwanecki.

- Zanim udamy się na wakacje, winni jesteśmy wdzięczność Panu Bogu za dar mijającego roku szkolnego, za zdobytą wiedzę, rozwinięte umiejętności, pomnożone talenty - powiedział na rozpoczęcie ks. Adam Kozak, referent ds. muzyki kościelnej diecezji gliwickiej.

W homilii bp Iwanecki, nawiązując do słów Ewangelii o Modlitwie Pańskiej, wskazał na konieczność nieustannego zwracania się do Pana Boga jako do naszego Ojca, w ufnej modlitwie. Zgodnie ze słowami modlitwy zachęcał, aby na koniec roku szkolnego przebaczyć tym, którzy wobec nas zawinili. Zwrócił się także do muzyków z prośbą, aby „byli miłosierni wobec tych, którzy są afonami i nie umieją śpiewać”. Biskup pomocniczy diecezji gliwickiej wskazał również na potrzebę odpoczynku po trudach całorocznej pracy.

Dziękowali za pomnażane talenty   Msza św. dziękczynna w kościele św. Alberta Wielkiego w Gliwicach Robert Nawrat Następnie ustanowił w posłudze psałterzysty Antoniego Johna z parafii św. Mikołaja w Świbiu, który ukończył tegoroczny diecezjalny kurs, a podczas tej Mszy św. śpiewał psalm.

Na zakończenie Eucharystii błogosławieństwo do pełnienia funkcji muzyka kościelnego oraz dyplomy ukończenia Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej przyjęło troje absolwentów: Klaudia Labud z parafii Trójcy Świętej w Cyprzanowie (diecezja opolska), Samuel Mainka z parafii św. Jadwigi w Gliwicach-Brzezince i Natalia Sołtysek z parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach.

Liturgię ubogacił śpiewem chór DSO i SMK, który wykonał Mszę "Stella Maris" op. 141 P. Griesbachera (1864-1933). Następnie w budynku szkoły odbyło się rozdanie uczniom świadectw, dyplomów, nagród i wyróżnień. Dyrektor szkoły dr Mariola Brzoska podsumowała miniony rok, wskazując na osiągnięcia uczniów w licznych konkursach, udział w warsztatach i festiwalach muzyki organowej (m.in. w Gliwicach, Rudach i Toszku) oraz ubogacanie śpiewem liturgii katedralnej. Na zakończenie odbył się krótki koncert fortepianowy w wykonaniu uczniów szkoły.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama