"Program dla Polski to obecność mądrych, odpowiedzialnych mężczyzn w życiu społecznym"

dodane 24.06.2018 08:35

KAI |

Z udziałem ok. 5 tys. osób odbyła się II Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn nazywana „Męskim Oblężeniem Jasnej Góry”. Mszy św. przewodniczył biskup senior diecezji łomżyńskiej Stanisław Stefanek, przez wiele lat przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski i członek Papieskiej Rady ds. Rodziny. Bp Stefanek wyraził radość z zaangażowania różnych męskich środowisk w dzisiejszą modlitwę.

"Program dla Polski to obecność mądrych, odpowiedzialnych mężczyzn w życiu społecznym"   Roman Koszowski / Foto Gość Jasna Góra

W homilii zwrócił uwagę na realia współczesnego świata, który niesie zagrożenia zniewolenia i na Słowo Boże, które przynosi program wyzwolenia.

Źródłem zniewolenia są te same od zawsze – wymieniał kaznodzieja - intrygi, niewierność aż do zbrodni włącznie, w tym „intryga na najwyższym poziomie; sądowe wyroki zbrodni i parlamentarne ustalenia kłamstwa, zbrodnie w imię prawa i kłamstwo ustanowione jako ład”.

Zauważył, ze dzisiejszy świat, który zdobywają nowe ideologie wykluczające Boga, próbuje też zredukować, zabrać mężczyźnie jego osobowe sprawności pod bardzo kuszącym hasłem „wolności”, a więc pragnie „uwolnić go” nawet od świadomości swojej męskości czy wpisanego w naturę powołania, wmówić mu atrakcyjność „wolności od rodziny, od powiedzianego słowa, od jakichkolwiek zobowiązań”.

Kaznodzieja ubolewał nad naszym przyzwyczajaniem się do rozluźnienia moralnego, „kiedy łajdactwo nazywane jest nowoczesnym stylem”. Dlatego – tłumaczył bp Stefanek - potrzebna jest uczciwość, troska o elementarne zasady obyczajowości zwłaszcza społecznej. Do tej szczególnej walki o prawdziwe wartości powołany jest chrześcijański mężczyzna.

Bp Stefanek „programem dla Polski” nazwał obecność w życiu społecznym mądrych, myślących mężczyzn, odpowiedzialnych za swoją rodzinę, a przez to odpowiedzialnych za Polskę.

Uczestnicy pielgrzymki podczas Mszy św. złożyli Akt Zawierzenia nawiązujący do Jasnogórskich Ślubów Narodu, przyrzekając strzec daru łaski w rodzinach jako źródła Bożego życia, żyć w stanie łaski uświęcającej, stać na straży budzącego się życia, walczyć w obronie każdego poczętego dziecka „równie mężnie, jak przodkowie nasi walczyli o byt i wolność naszego narodu”, stać na straży nierozerwalności małżeństwa, bronić godności kobiety, bronić czci Imienia Bożego, wszczepiać w umysły i serca dzieci ducha Ewangelii, strzec prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i Ojczyzny.

Na wspólnej modlitwie zgromadzili się przedstawiciele różnych organizacji męskich, m.in.: Mężczyźni Świętego Józefa, Mężczyźni Pustelni, Mężczyźni Boga, Bractwo św. Pawła, Rycerze Jana Pawła II, Męskie Plutony Różańca, Mężczyźni Boga, wspólnota Only4men, Stowarzyszenie Zmartwychwstańców, Herosi z Bytomia, Rycerze Jana Pawła II oraz Rycerze Kolumba.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Adam Adamiec 25.06.2018 13:59
Niezalogowany użytkownik Myślałem że feudalizmu w Polsce nie ma, to gorzej niż w średniowiecznej Polsce. Jak Polka będzie szukała prawdziwego mężczyzny to weźmie sobie zaraz jakiegoś araba za męża. Oryginał zawsze lepszy niż nieudana kopia.
Plusów: 0 Bezimienny 25.06.2018 13:32
Czytam te komentarze pod tekstem i zupełnie nie znajduje powodu dla takiej histerii. To źle, że są mężczyźni, którzy z Bogiem szukają swojej męskiej tożsamości? Czego tu się bać, kobiety?

No pewnie. Wiem. Wiele kobiet - feministek - żyje w XIX i na początku XX wieku. Walczą z dominującą rolą mężczyzn, której dawno już nie ma. Wystarczy się rozejrzeć, żeby to zobaczyć. A taki na przykład proces wychowywania młodych mężczyzn uległ zupełnej feminizacji. Mam tu na myśli wychowanie w szkole. To, ze uczą tam prawie wyłącznie kobiety ma swoje poważne skutki dla wychowania mężczyzn. Przykład? Mężczyzna rozumie, że jak się chłopcy między sobą trochę poposzturchaja, to nic złego się nie dzieje. Jak się to mądrze rozwiążę, to niebawem o sprawie zapomną. Dla kobiet to szczyt agresji i nienawiści. I robią z igły widły; surowo karzą za przejawy przemocy fizycznej, nie zauważając całej gamy mechanizmów przemocy psychicznej. A dla faceta przemoc psychiczna często jest znacznie bardziej bolesna niż to, że raz dostanie w pysk...

Mierzi mnie to. Na każdym kroku podkreśla się znaczenie kobiety. Pisze się na ten temat doktoraty, organizuje konferencje, zauważa, kiedy papież czy ktoś inny ważny rolę kobiet doceni. A kiedy ktoś organizuje spotkania dotyczące tożsamości mężczyzn to oskarżenia o nie wiadomo co.... Smutne to...
Plusów: 0 Taka prawda 25.06.2018 13:07
Niezalogowany użytkownik "Wzorem dla Germana jest na przykład Władimir Putin. Powód? Prozaiczny: bo jest przeciwko feminizmowi i sodomii. Czy to znaczy, że jest przeciwko równości? – Żartujesz? Przecież to niemożliwe – odpowiedział na pytanie dziennikarki. – Tylko straszne i niegrzeczne kobiety chcą być równe z mężczyznami. Dlatego większość feministek jest straszna. Feministki wkładają w głowy ładnym i miłym dziewczynkom głupoty, bo was łatwo oszukać – zwrócił się do reporterki pobłażliwym tonem, życząc jej przy okazji, by znalazła sobie prawdziwego mężczyznę, któremu urodzi dzieci i będzie dla niego niewolnicą." http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/w-rosji-w-imi%c4%99-tradycji-i-religii-mo%c5%bcna-bezkarnie-bi%c4%87-%c5%bcon%c4%99-byle-bez-krwi/ar-AAz7J1m?ocid=ientp#page=1
Plusów: 1 Hipokryzja 25.06.2018 11:31
Niezalogowany użytkownik Posłuszeństwo jako sama w sobie idea małżeństwa? co za bzdura. Sprowadzenie każdego mężczyzny do roli Logosu i mędrca domowego - jakkolwiek byłby w rzeczywistości głupi - tylko dlatego że jest mężczyzną oraz skasowanie kobiety do jego dobrowolnej służącej + funkcji rozrodczych. To była i jest najlepsza recepta do wyludniania się Kościoła Katolickiego.Napisz co myślisz na ten temat...

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl