Jak długo poczekamy na niższe stawki VAT?

dodane 26.06.2018 07:20

PAP |

Obowiązujące podwyższone stawki VAT staną się normą, za to mają być automatycznie obniżane w czasie gospodarczej prosperity - taki wariant zmian w przepisach jest rozważany w Ministerstwie Finansów - informuje we wtorek Dziennik Gazeta Prawna.

Jak długo poczekamy na niższe stawki VAT?   Roman Koszowski /Foto Gość

Jak pisze "DGP", "resort Teresy Czerwińskiej musi podjąć decyzję w sprawie podatku od towarów i usług, bo z końcem roku przestaje obowiązywać +tymczasowa+ podwyżka stawek wprowadzona przez rząd PO-PSL".

"MF ma do wyboru dwie drogi" - donosi gazeta. "Pierwsza: nie robić nic i pozostawić ustawę o VAT w obowiązującej wersji. To oznacza powrót do 22- i 7-procentowej stawki podatku od początku 2019 r." - wyjaśnia gazeta.

"Druga: kolejny raz przedłużyć obowiązywanie kryzysowych przepisów z 2011 r. i utrzymać stawki na poziomie 23, 8 i 5 proc." - dodaje "DGP".

Z informacji gazety wynika, że "Ministerstwo Finansów pracuje nad trzecim wyjściem". "Według naszych informacji poważnie pod uwagę brana jest opcja wpisania obowiązujących stawek na stałe do ustawy. To pozwoliłoby na skończenie z fikcją tymczasowości podwyżek z 2011 r." - pisze dziennik.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BUDŻET, DGP, GETBACK, GOSPODARKA, MF, PAP, PRZEGLĄD PRASY, SPÓŁKA

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 dd 26.06.2018 19:58
Niezalogowany użytkownik Bo to kłamstwo. Gdybyśmy mieli takie świetne wyniki, jak rząd próbuje nam wmawiać, to byśmy mieli budżet bez deficytu, jak Czechy.

Niestety, dobrobyt w kraju zawsze jest efektem ciężkiej pracy, a nie rozdawnictwa i kilku księgowych sztuczek polegających na przesuwaniu zwrotów VAT na kolejny rok, żeby wykazać się lepszymi wynikami na pasku w TVP.
Plusów: 1 Grzegorz 26.06.2018 17:42
Niezalogowany użytkownik Przecież według TVPiS prosperity jest cały czas. Dlaczego więc ciągle jest wyższa stawka?
Plusów: 3 Dremor 26.06.2018 15:40
Na niższą stawkę VAT trzeba będzie poczekać do zmiany ekipy rządzącej. Oby nastąpiło to jak najszybciej!
Plusów: 2 podaj nick 26.06.2018 15:16
Niezalogowany użytkownik Jest jeszcze 4 wyjście: jeszcze większe podatki!

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl