107,6 FM

Katastrofa myśliwca MiG-29

W piątek ok. godz. 2 w nocy w okolicach Pasłęka (Warmińsko-Mazurskie) rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego; pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku - podało MON.

Ministerstwo Obrony Narodowej w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej informuje, że w okolicach miasta Pasłęk podczas lotów nocnych rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Według informacji ministerstwa, pilot katapultował się w okolicach miejscowości Saków, 18 km od Malborka. Wrak samolotu odnaleziono natomiast ok. pół kilometra od zabudowań. Pilot nie przeżył wypadku. "Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota" - czytamy w komunikacie.

Resort podkreśla, że pilot "posiadał ponad 800 godzin wylatanych w powietrzu, w tym ponad 500 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe". Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych.

Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku i objęta opieką psychologiczną.

Okoliczności wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Jak podawały lokalne media, w chwilę po uderzeniu w ziemię zaobserwowano duże płomienie i chmury dymu. Na miejsce przybyły służby ratownicze. Żandarmeria zabezpiecza miejsce katastrofy.

W związku z katastrofą samolotu w piątek o godz. 9 w siedzibie MON odbędzie się briefing prasowy ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i gen. broni Jarosława Miki, dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama